کاربردهای حفاظ ساختمان

کاربردهای حفاظ ساختمان اکنون در مدل‌ طرح دار و ساده به‌منظور ایجاد امنیت بیشتر برای مکان‌های مختلف تولید می‌شود. بعد از نصب این تجهیزات تا حد زیادی مسلماً آنچه یک ساختمان به موارد امنیتی نیاز دارد مهیا است.

نمی‌توان انکار کرد که بسیاری از شرکت‌ها در این امر پرقدرت‌تر ظاهرشده و حفاظ‌های تولیدی آنها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند، به‌گونه‌ای که دیگر می‌توان از عدم ورود سارقین مطمئن بود و تمام راه‌های نفوذی آنها را به مدد این ابزارها بست.

کاربردهای حفاظ ساختمان

اگر قصد خرید حفاظ ساختمان این کالای پرکاربرد رادارید، شما می‌توانید آنها را در دو متریال متفاوت فلزی و آهنی و در انواع نمونه‌های حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ نیزه‌ای، حفاظ نیزار و … یافته و برحسب بودجه و سلیقه‌تان به انتخاب یک نمونه از آنها اقدام نمایید. تمامی موارد یادشده همگی ازنظر کیفیت عالی و هر یک به‌گونه‌ای خدمت‌رسانی می‌کنند و درواقع برای مکانی خاص مناسب هستند.

کاربردهای حفاظ ساختمانی:

کاربردهای حفاظ ساختمان انعطاف بالای این حفاظ‌ها باعث شده بتوان از آنها برای انواع مکان‌ها بدون محدودیت بهره برد، حیاط خانه‌ها، پنجره‌ها، درب‌های ورودی، دیوار باغ‌ها، ویلاها و … همگی جزء مکان‌هایی هستند که امنیت حرف اول را برای آنها می‌زند.

عدم وجود یک حفاظ ساختمان قدرتمند که قادر باشد ممانعت خوبی ایجاد نماید، خطر بزرگی را برای صاحبان آن مکان‌ها است، خصوصاً اگر محل موردنظر در حاشیه شهر و یا در مناطق ییلاقی با سکنه محدود بناشده باشد، ضرورت مجهز شدن به یکی از انواع حفاظ‌ها بیشتر احساس می‌شود.

البته نمی‌توان انکار نمود که نمای ساختمان‌ها از زمان تولید این حفاظ‌ها به عرصه‌های نویی واردشده و آنها را چنان خیره‌کننده و جذاب نموده که گویی باید امر مهم امنیت را به کناری گذاشت و فقط بر روی زیبایی کم‌نظیر این سازه‌ها تمرکز نمود.مسلماً بسیاری از ما ویلا‌هایی را دیده‌ایم که دیوارهای آن با انواع حفاظ‌های شاخ گوزنی آراسته‌شده و یا در کنار حفاظ‌های نیزاری شکوهی بی‌نظیر یافته‌اند.

ازاین‌رو است که زیبایی در کنار امنیت این حفاظ‌ها همیشه موضوع داغ محافل بنا و دکورسازی خارجی ساختمان‌ها بوده و به‌عنوان یک مسئله پراهمیت به آن نگاه می‌شود. تنوع طرح حفاظ ساختمان دست شمارا باز می‌گذارد و خلاقیت را برای پدیدآوردن طرح‌هایی زیبا بر روی دیوار حیاط‌ها، درب آپارتمان‌ها، پنجره‌ها و … به شکوفایی می‌رساند.

نحوه قیمت‌گذاری حفاظ ساختمان:

کاربردهای حفاظ ساختمان اگر در زمان خرید حفاظ ساختمان به سراغ مجموعه‌هایی بروید که به‌طور مستقیم به عرضه این کالا می‌پردازند، مسلماً می‌توانید قیمت‌های به‌صرفه‌تری را یافته و از پرداخت هزینه‌های هنگفت بی‌نیاز ‌شوید.

با توجه به اینکه در بسیاری مناطق به‌هیچ‌وجه نمی‌توان از خرید حفاظ صرف‌نظر نمود و هم‌راستا با نکات فنی یک ساختمان باید به آن نگریست، قطعاً قیمت می‌تواند ملاک مهمی برای خرید این محصول به‌حساب آید.

به همین دلیل بسیاری به‌محض احداث یک ساختمان، خرید حفاظی متناسب با ویژگی‌های آن بنا را جزء اقدامات ضروری دانسته و در اولین فرصت دست‌به‌کار شده و از متخصصان این حوزه برای دستیابی به کالایی منحصربه‌فرد و ایدئال کمک می‌گیرند.

برقراری امنیت به نحو مطلوب و جلوگیری از ورود سارقان و طراحی محیطی در عین وجود امنیت زیبا و مناسب باسلیقه مالکان بنا و امکان اعمال نظرات شخصی افراد در این سازها به‌راستی قیمت این محصول را در هراندازه و مقداری مناسب قرار داده و وجود تنوع در این محصول فهرست قیمت‌گذاری آن را برای انواع بودجه‌ها سازگار می‌نماید.

حفاظ ساختمان از کاربردی‌ترین و بهترین محصولات حفاظتی است که در نمونه‌های متنوع حفاظ لیلیوم، لاله‌ای، آبشاری، سرنیزه‌ای مدرن، شاخه‌ای، شاخ گوزنی، بوته‌ای، نیزاری، شعله‌ای، ستاره‌ای و ترکیبی و با تنوع رنگ بالا تولید می‌شوند که هرکدام از این طرح‌ها و متناسب با متراژ بنا و متریال به‌کاررفته در آنها قیمت‌های متفاوتی را برای خریداران رقم می‌زند.

تقارن حفاظ ساختمانی با سیستم‌های امنیتی مدرن:

کاربردهای حفاظ ساختمان اعتماد بالایی که حفاظ‌های ساختمانی برای عموم افراد به وجود آورده‌اند، سبب شده بسیاری از منازل فقط خود را به این عناصر مجهز نموده و فارغ از هر نوع سیستم امنیت دیگری با خیال آسوده روزگار بگذرانند.

در مقابل شاید هیچ ساختمانی را نیابیم باآنکه به سیستم‌های حفاظتی پیشرفته مانند فنسهای الکتریکی، قفل‌های الکترونیکی، دوربین‌های مداربسته آراسته بوده اما از نصب حفاظ ساختمان غافل شده و فقط به سیستم‌های دزدگیر الکترونیکی اکتفا کرده باشد و این به دلیل اعتمادسازی عمیقی است که حفاظ‌ها در طی سال‌ها خدمت صادقانه پدید آورده‌اند.

ازاین‌رو است که ساختمان‌سازان به نصب این حفاظ‌ها بر روی دیوارهای خارجی همت گماشته و به‌محض پایان کار ساخت‌وساز انجام این امر را در اولویت فعالیت‌های خود قرار می‌دهند.

تقارن حفاظ ساختمانی با سیستم‌های امنیتی مدرن و درب‌های ضد سرقت و پنجره‌های غیرقابل نفوذ به‌راستی امکان ورود افراد ناشناس به محوطۀ داخلی ساختمان را به صفر رسانده و مهم‌ترین هدف نصب این سازه‌های بر روی ساختمان‌ها که عدم ورود افراد ناشناس به ساختمان‌ها، کاهش حجم سرقت و برقراری آرامش برای ساکنین است را محقق می‌سازد.

نقاط ضعف حفاظ‌های سنتی نسبت به نمونه‌های کنونی:

کاربردهای حفاظ ساختمان حفاظ ساختمان اکنون با فولادهای ضدزنگ ساخته‌شده و همین امر باعث گشته بتوان از این کالا در هر شرایط آب و هوایی و در هر منطقه جغرافیایی از ایران عزیزمان بدون محدودیت استفاده نماییم.

حال‌آنکه حفاظ‌های قدیمی اغلب از جنس‌های نامرغوب تولید می‌شد و برای ماندگاری ناچار به یک محافظی مانند رنگ داشت تا قدری در برابر رطوبت و عوامل جوی این‌چنینی مقاوم شود.

از طرفی حفاظ‌های سنتی آن‌چنان‌که باید در برابر برش، ضربه، فشار و … مقاومت نداشته و درواقع سد محکمی در برابر سارقان محسوب نمی‌شدند. درحالی‌که حفاظ‌های کنونی با مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و هر نوع برش با دستگاه‌های مخصوص تولید می‌شوند و هیچ سارقی توان عبور از آن را ندارد و برای سال‌های طولانی امنیت بخش مکان‌های مختلف هستند.

از همه مهم‌تر حفاظ‌های سنتی بر روی دیوارهای پلکانی امنیت قابل‌توجهی را ایجاد نکرده و باوجود آنها سارقان به‌راحتی از این مانع عبور کرده و خود را به فضای داخلی ساختمان می‌رساندند.

حال‌آنکه نمونه‌های جدید امروزی در ارتفاعات مختلف تولید و به‌راحتی می‌توانند محافظت خوبی بر روی دیوارهایی پله‌ای و سنگی و حتی دیوارهایی با ارتفاع کم ایجاد نمایند و لب دیوارها را غیرقابل نفوذ نمایند.

خصوصیات حفاظ‌های ساختمانی کنونی:

کاربردهای حفاظ ساختمان مواد مصرفی، کیفیت تولید و نحوه اتصالات در نمونه‌های مدرن حفاظ ساختمان امروزی به‌گونه‌ای بهینه‌شده که اکنون می‌توان خصوصیات بارز و مهمی را از این نسل جدید سازه‌های امنیتی ساختمان‌ها انتظار داشت.

اگر این ویژگی‌های پیشرفته گشته جای هیچ تعجبی نیست، زیرا علوم روز دنیا را به خدمت گرفته و با تغییر در نحوه برش تیغه‌ها، طول، عرض و ارتفاع حفاظ‌ها نمونه‌هایی کامل‌تر و بادوام‌تر و صدالبته کاراتر را ارائه داده است.

 • افزایش هم‌زمان ارتفاع و عرض دیوار:

در تولید این حفاظ‌ها تعداد شاخک‌ها، نحوه رنگ‌آمیزی و بسیاری فاکتورهای دیگر سیر تحولی صعودی را تجربه نموده و نمونه‌هایی بسیار ایمن‌تر را عرضه کرده است. از خصوصیات بارز این حفاظ‌ها افزایش هم‌زمان ارتفاع و عرض دیوار است که به‌راستی عبور از آن را غیرممکن می‌نماید.

شما قادرید به سفارش حفاظ‌هایی با عرض‌های بیشتر اقدام نموده و با این عمل هم‌ارتفاع دیوارها را بی افزایید و هم با اضافه نمودن به پهنای دیوار آن را قابل‌اعتمادتر و امن‌تر نمایید.

 • امکان باز و بسته شدن حفاظ‌ها:

اگر تمایل داشته باشید که حفاظ‌ها به‌صورت ثابت نبوده و امکان باز و بسته شدن آن وجود داشته باشد، می‌توان حفاظ‌ها را به‌صورت لولایی و در جهت باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها ساخت بدین‌صورت دیگر ممنوعیتی برای استفاده آنها در مقابل درب منازل و پنجره‌ها نداریم.

 • تهیه حفاظ‌هایی چندلایه:

حفاظ‌های قدیمی اغلب به‌صورت یک‌لایه و حداکثر دولایه طراحی می‌شدند برخلاف حفاظ‌های کنونی که قادرند در چندین لایه ساخته‌شده و نه‌تنها برای عبور انسان سدی محکم باشند، بلکه حتی حیواناتی چون گربه نیز توان عبور از آن را نخواهند داشت.

 • حفاظ‌هایی سفارشی‌سازی شده:

تراکم به‌کاررفته در هر حفاظ را می‌توان به درخواست مشتریان تغییر داد، ازاین‌رو امکان سفارشی‌سازی محصول متناسب با نیاز مشتریان نیز یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده نسل جدید حفاظ ساختمان و یکی از خصوصیاتی است که اگر فراهم شود تمامی دغدغه صاحبان مکان‌ها را از جهت ورود دزدان برطرف می‌سازد.

 • ارائه کار متناسب بارنگ نمای ساختمان:

تنوع رنگ قابل‌قبول و امکان اجرای رنگ‌هایی متناسب باسلیقه کارفرمایان و ایجاد تقارن رنگی با نمای ساختمان‌ها، حفاظ‌ها را از حالت خشک و زننده گذشته خارج نموده و به آنها روحی بخشیده که افراد بسیاری به‌منظور دیزاین نمای خارجی ساختمان خود، به سفارش آن اقدام می‌نمایند.

 • عدم آسیب‌دیدگی:

زمانی بر مرغوبیت یک حفاظ ساختمان رأی قاطع صادر می‌گردد که نه‌تنها در برابر عوامل جوی آثار زنگ‌زدگی و خوردگی بر آن ظاهر نمی‌شود، بلکه در مقابل هجوم افراد شیاد نیز مقاوم بوده و به‌راحتی تخریب نگردد.

تمامی حفاظ‌های جدید توانسته‌اند این خصوصیات را در خود بگنجانند، استفاده از فناوری‌های جدید در ساخت این محصول زمینه ایجاد مقاومت بیشتر آن را فراهم نموده است. ازاین‌رو حفاظ‌ها برای کارخانه، شرکت، ساختمان و حفاظ منازل بدون محدودیت استفاده می‌شوند.

 • ساخت بر اساس ابعاد ساختمان:

هرگز به سراغ خرید حفاظ‌های از پیش ساخته‌شده نرفته و از این کار به‌شدت پرهیز نمایید، زیرا زمانی یک حفاظ کارایی خوب خود را نشان می‌دهد که دقیقاً متناسب با بنا طرح‌ریزی و ساخته‌شده باشد. تطابق کامل با ابعاد محل موردنظر مشتری یکی از ملزومات کار و منطقی‌ترین روشی است که می‌تواند تمامی مزایای حفاظ‌ها را برای افراد به ارمغان آورد.

 • عدم نیاز به مراقبت خاص

حفاظ‌هایی که در حال حاضر تولید می‌شوند، فقط در زمان طراحی و نصب دارای نکات ظریفی هستند که باید به‌صورت دقیق توسط متخصصان به اجرا درآیند، ولی در آینده هیچ نکته مراقبتی خاصی را به دارندگان خود تحمیل نکرده و تا سال‌ها بدون مشکل خدمت‌رسانی می‌کنند.

انواع مختلف حفاظ ساختمان:

کاربردهای حفاظ ساختمان حفاظ‌ها نه‌تنها بر روی دیوارها و بر روی پنجره‌ها جا خوش می‌کنند، بلکه حتی به بالکن‌ها نیز راه‌یافته و بدین ترتیب راه ورود افراد را به داخل مکان‌ها به هر نحوی می‌بندند. ازاین‌رو برای آنکه بتوانند، منظره‌ای دل‌خراش از خود ترسیم نکنند، به انواع مدل‌ها و طرح‌هایی چشم‌نواز ظاهر خود را آراسته نموده‌اند.

در ادامه این مطلب به بیان انواع مختلف حفاظ ساختمان و میزان کارایی هر یک اشاره می‌کنیم.

 • حفاظ شاخ گوزنی:

تراکم بالا که علاوه بر خاصیت محافظتی بالا بر استحکام این محصول پرکاربرد افزوده است، حفاظ شاخ گوزنی را به‌عنوان یکی از بهترین نمونه‌های حفاظ معرفی کرده و نه‌تنها عبور از آن را غیرممکن نموده، بلکه حتی امکان راه رفتن بر روی لبه دیوار را نیز از سارقان صلب کرده است.

 • حفاظ لیلیوم:

زیبایی و امنیت فراوان این نوع حفاظ باعث شده آن را نمونه‌ای برتر حتی از شاخ گوزن‌های زیبا بدانند و بر امنیت ایجادشده توسط آن اعتماد کامل کنند. طول عمر بالا و تراکم‌های متفاوت مناسب با سفارش مشتری استفاده از این نوع حفاظ‌های فلزی را رونق داده است.

 • حفاظ نیزار:

مهم‌ترین ویژگی این نوع حفاظ‌ها نقاط جوش بسیار کم آنها است که سبب می‌شود، آسیب رساندن و تخریب آنها به حداقل ممکن رسیده و به‌راحتی آثار شکستگی و برهم خوردن استحکام را در این عناصر شاهد نباشیم. ازاین‌جهت حفاظ نیزه زار نیز موردتوجه قرارگرفته و به‌منظور امنیت ساختمان‌ها در تعداد بالا سفارش داده می‌شود.

 • حفاظ بوته‌ای:

این نوع حفاظ نیز آن‌قدر مستحکم است که حتی گاهی برای پایگاه‌های نظامی از آن استفاده می‌شود، البته بسیاری نیز از زیبایی و مقاومت آن برای منازل خود بهره می‌برند.

کلکسیون حفاظ‌ها به همین‌جا ختم نشده و با انواع دیگری چون حفاظ استیل، حفاظ فر فوژه، چوبی، بانکی و … علاقه‌مندان را شگفت‌زده کرده‌اند. البته نمونه‌هایی دیگر از حفاظ‌ها وجود دارند که برای پنجره‌ها بسیار مساعد هستند که به ذکر برخی از آنها می‌پردازیم.

 • حفاظ مشبک:

این حفاظ‌ها به علت اینکه ظاهر جالب‌توجهی نداشته و امکان دسترسی از داخل به خارج را غیرممکن می‌سازند، انتخاب خوبی برای منازل محسوب نمی‌شوند. اغلب برای افزودن ایمنی آن فاصله حفاظ‌ها را کم نموده که بر ظاهر آن تأثیر منفی می‌گذارد.

 • حفاظ میله‌ای:

حفاظ میله‌ای رایج‌ترین نمونه حفاظ‌ها از گذشته تا حال است. این نمونه‌ها را می‌توان با لولا نصب نمود تا در صورت نیاز به باز و بستن آن اقدام کرد. ایمنی آن قابل‌قبول بوده به همین دلیل در اکثر پنجره‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 • حفاظ پنجره دوجداره:

پنجره‌های دوجداره به علت طراحی ویژه نیاز به حفاظ‌هایی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد دارند. انواع جنس‌هایی چون چوب، وینیل، استیل و … را می‌توان به‌منظور ساخت حفاظ برای پنجره‌های دوجداره استفاده نمود و نمونه‌های مختلف آن را در مدل‌های گوناگون طراحی کرد.

با استفاده از این حفاظ‌ها می‌توانید محیط زندگی خود را امن‌تر نمایید، زیرا سارقان اغلب به سراغ مکان‌هایی می‌روند که درصد امنیت پایین‌تری داشته و کمتر به تجهیزات مختلف مجهز هستند. استفاده از این عناصر تأثیر مثبتی برای فراری دادن این افراد دارد.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ