همه چیز در مورد حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه

همه چیز در مورد حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین حفاظ ها بر روی دیوار می باشد . که امروزه کاربردی زیادی برای حفاظت از منزل و باغ ها و ویلا ها دارد .

همه چیز در مورد حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه

همه چیز در مورد حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه شاخ های قوی و زیبا و پیجیده گوزن باعث ایده طراحی حفاظ شاخ گوزنی شده است و به همین اسم شاخ گوزنی نام گذاری شده است . حفاظ شاخ گوزنی از نظر ظاهری و استحکام یکی از برترین حفاظ ها می باشد که علاوه بر اینکه مانع ورود سارقین و حیوانات خیابان به منزل و ویلا و باغ می شود.

جلوه زیبای به ساختمان می بخشد .امروزه در بیشتر شهرهای پر جمعیت ایران از حفاظ به دلیل امنیت بالا استفاده می شود حتی برخی از ساختمان سازان و معمارها حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه را مانند آهن و آجر جز مصالح و مواد می دانند که باید در ساختمان ها به کار گرفته شود .

نام دیگر حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ خارپشتی و حفاظ بوته خاری می باشد که بیشتر به نام حفاظ شاخ گوزنی مشهور است .حفاظ شاخ گوزنی از حفاظ های مدرن می باشد که می توان در فاصله زمانی کم نصب کرد و برای همیشه از مزایای امن حفاظ استفاده کرد.

حفاظ شاخ گوزنی قابلیت رنگ شدن دارد و برای اینکه زیبای بیشتری حفاظ داشته باشد رنگ می شود اگر از رنگ های خوبی استفاده شود مانع پوسیدگی حفاظ در برابر اشعه خورشید و باران می شود .

ویژگی های حفاظ شاخ گوزنی

همه چیز در مورد حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه تراکم حفاظ شاخ گوزنی بالا می باشد و امکان عبور از بین نرده وجود ندارد . تراکم حفاظ شاخ گوزنی 12 ردیف در هر شاخه اصلی می باشد .حفاظ شاخ گوزنی از آهن های نو و با مقاومت بالا طراحی و تولید می شود .پس از ساخت امکان پیچ و خم کردن وجود ندارد .

در ارتفاعات بالای حفاظ شاخ گوزنی امکان برش وجود ندارد و حتی اگر برش زده شود امکان عبور از عرض حفاظ شاخ گوزنی وجود ندارد .برای جلو گیری از تغییر رنگ و افزایش دوام و طول عمر از رنگ روغنی و رنگ مورد سلیقه مشتری استفاده می شود .

بیشتر مشتریان حفاظ شاخ گوزنی رنگ حفاظ را با توجه به رنگ درب انتخاب می کنند که هماهنگی زیبای از رنگ درب و حفاط ایجاد می شود .حفاظ شاخ گوزنی در رنگ های ، قهوه ای سوخته ، سفید ، مشکی ، در بازار عرضه می شود .

پیشنهاد تولید کنندگان برای رنگ حفاظ شاخ گوزنی استفاده از رنگ های تیره مانند مشکی ، قهوه ای سوخته و یا هر رنگ تیره می باشد ، به این دلیل که رنگ های تیره ماندگاری رنگ و کیفیت رنگ به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر از رنگ های روشن می باشد .

حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه استحکام حفاظ شاخ گوزنی بالا می باشد و سریع نصب می شود .برای تولید حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد استاندارد استفاده می شود و این باعث افزایش استحکام و مقاومت حفاظ شاخ گوزنی می شود .

در طراحی و تولید حفاظ شاخ گوزنی به این نکته توجه شده است که حفاظ را به صورتی ساخته می شود که مقاومت بالای در برابر ضربه دارد ، این نکته برای کارگاه های دور از شهر و کارخانه ها بسیار مهم است و به هیچ عنوان امکان برش زدن وجود ندارد زیرا معمولا در ارتفاعات بالا تولید می شود.

ظاهر زیبایی دارد و به زیبای شهر آسیب نمی رسد همچنین به دلیل طراحی زیبا باعث می شود افراد داخل ساختمان احساس زندانی شدن نداشته باشد ، بلکه احساس امنیت را تجربه کنند .قیمت حفاظ شاخ گوزنی با توجه به کارایی خوبی که دارد ، مناسب می باشد .

حفاظ شاخ گوزنی به دلیل استفاده از میلگرد های تیز و برنده در عرض حفاظ امکان عبور از بین حفاظ وجود ندارد .از دیگر قابلیت های حفاظ شاخ گوزنی ،امکان نصب بر روی انواع دیوار امکان پذیر است .

یکی از ویژگی های منحصر به فرد حفاظ شاخ گوزن امکان نصب بر روی دیوار انواع ساختمان ها با کاربری های مختلف وجود دارد مانند : استفاده برای منازل ویلای و آپارتمانی و ویلا و… می باشد .

کاربرد حفاظ شاخ گوزنی

منازل
کارخانه ها
کارگاه ها
ویلا
باغ
تراس آپارتمان ها و…

وزن حفاظ شاخ گوزنی

در سازه های سبک تراکم حفاظ کمتر می باشد . برای ایجاد امنیت بیشتر باید تراکم حفاظ شاخ گوزنی زیاد باشد به ویژه در مناطق و کارگاه های دور و خارج از شهر و مکان های خلوت این نکته را باید رعایت کرد .

مراحل تولید و نصب حفاظ شاخ گوزنی

برای تولید باکیفیت حفاظ شاخ گوزنی از آهن نو و مقاوم استفاده می شود . به هیچ عنوان استفاده از آهن کارکرده و نامرغوب توصیه نمی شود .برای ساخت نرده شاخ گوزنی از نمره 10میلگرد و از میلیگرد های استاندارد و نو استفاده می شود .

حفاظ شاخ گوزنی از میلیگردهای تیز و به صورت در هم تنیده تشکیل می شود .تولید کنندگان حفاظ شاخ گوزنی در ارتفاع های 50 تا 150 سانتی متر می سازند . باید در انتخاب ارتفاع حفاظ شاخ گوزنی باید توجه کرد توصیه می شود حداقل ارتفاع حفاظ شاخ گوزنی 70 سانتی متر باشد .

عرض حفاظ شاخ گوزنی با توجه به مدل های مختلفی که دارد با یک دیگر فرق می کند اما استاندارد عرض حفاظ 35 تا 40 سانتی متر می باشد . هر چقدر تراکم انواع حفاظ شاخ گوزنی بیشتر باشد ، کیفیت و زیبای و کارایی حفاظ شاخ گوزنی بیشتر است .

برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی ابتدا باید میلگرد ها را مطابق حفاظ مورد نظر برش زده شود و برای این کار از دستگاه برش استفاده می شود سپس به کمک دستگاه خم میلگرد را مطابق حفاظ مورد نظر حالت داده می شود.

در این مرحله میلگرد های حالت داده شده برای اتصال با یک دیگر جوش داده می شود .برای برش میلگردها و حالت دادن میلگردها به دلیل برنده و تیز بودن میلگردها احتمال آسیب زدن به دست زیاد است بنابراین حتما باید از افراد متخصص کمک گرفت .

نصب حفاظ شاخ گوزنی

برای نصب حفاظ شاخ گوزنی سوراخ های به قطر 10 میلی متر بر روی دیوار ایجاد می شود سپس قطعات فلزی به طول 15 سانتی متر به عنوان میخ در سوراخ کوبیده می شود تا زمینه ی اتصال بین حفاظ شاخ گوزن و دیوار را فراهم کند .بهتر است برای نصب حفاظ شاخ گوزنی برای اینکه ایستایی خوبی حفاظ داشته باشد طول حفاظ حداقل 4 سانتی متر یکدیگر را پوشش دهد .

ضروری است نصب حفاظ شاخ گوزنی در قسمت های بیرونی دیوار و لبه های خارجی دیوار نصب شود .یکی از نکات مهم حفاظ شاخ گوزن این است که پس از نصب کردن روی دیوار اگر فشار کمی به حفاظ وارد شود موجب لغزش می شود و این مزیت باعث می شود سارقان نتوانند از حفاظ بالاروند زیرا اگر حفاظ ثابت باشد به عنوان تکیه گاه سارقان می توانند از آن استفاده کنند و بالا روند .

نصب حفاظ شاخ گوزنی برای دیوار های پلکانی

جهت اطمینان بیشتر و غیر قابل عبور بودن و عدم بالا رفتن از حفاظ شاخ گوزنی روی دیوارهای پلکانی توصیه می شود که آن قسمت از دیوار پلکانی را به حداقل 1 متر و حداکثر 2 متر به صورت شیب دار نصب شود که امکان بالا رفتن وجود نداشته باشد .

هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی چقدر است ؟

هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی برای دیوار های عادی برابر با 15 هزار تومان برای هر متر طول می باشد اما برای پروژه های با متراژ بالا این مبلغ کم می شود همچنین برای پروژه های که شرایط نصب سخت باشد مانند پروژه های که نزدیک کابل های برق باشد باید از قبل هماهنگی های انجام شود و پروژه های که دیوار پلکانی باشد ، هزینه نصب بیشتر می شود .

انواع حفاظ شاخ گوزنی

با توجه به استقبالی خوبی که از حفاظ شاخ گوزنی شده است و همچنین امنیتی که حفاظ شاخ گوزنی به وجود آورده است باعث طراحی و تولید انواع حفاظ شاخ گوزنی شده است

مدل لیلیوم : ایده طراحی این مدل از حافظ برگرفته از شکل زیبای گل لیلیوم می باشد و مانند گل لیلیوم گل پیازی شکل در پایین حفاظ قرار می گیرد .این مدل حفاظ یکی از مقاوم ترین و زیباترین و غیرقابل نفوذ ترین حفاظ ها می باشد.

به دلیل تعداد زیاد شاخه های تیز که در این مدل حفاظ استفاده می شود به هیچ عنوان امکان نفوذ افراد وجود ندارد . مدل لیلیوم برای مکان های که عرض دیوار زیاد می باشد مناسب می باشد .

از دیگر قابلیت های حفاظ لیلیوم این است که می توان با توجه به سلیقه مشتری تعداد گل ها را کم و زیاد کرد . رنگ آمیزی گل های حفاظ لیلوم توسط نقاش انجام می شود.

مشتریان باید به این نکته توجه کنند که گل های حفاظ لیلیوم بیشتر جنبه زیبای دارد و زیاد کاربرد در جلوگیری در ورود ندارد.امکان خم شدن خیلی پایین است . حفاظ لیلیوم به صورت استاندارد در ارتفاع 90 سانتی متری تولید می شود از قابلیت های منحصر به فرد حفاظ لیلیوم این است که می توان ارتقاع حفاظ را با توجه به سلیقه مشتری طراحی کرد .

آیا حفاظ شاخ گوزنی بهتر است یا حفاظ های سنتی؟

حفاظ شاخ گوزنی بیشتر مورد استقبال مشتریان است به دلیل اینکه علاوه بر اینکه ظاهر زیبای نسبت به حفاظ های سنتی دارد . امنیت حفاظ شاخ گوزنی بیشتر از حفاظ های سنتی می باشد .

مدل حفاظ سنتی علاوه براینکه مانع ورود سارقین هنگام بالا رفتن نمی شود بلکه از حفاظ های سنتی به عنوان یک تکیه گاه برای بالا رفتن استفاده می کنند .تنوع حفاظ شاخ گوزنی بیشتر می باشد و انواع مختلفی دارد.

عرض حفاظ سنتی 4 سانتی متر می باشد در حالی که عرض دیوار بیشتر از 30 سانتی متر می باشد و نمی تواند عرض دیوار را کامل پوشش دهد بنابراین یک فضای در عرض دیوار برای ایستادن و عبور کردن باقی می ماند .

عرض حفاظ شاخ گوزنی 40 سانتی متر می باشد .عرض حفاظ شاخ گوزنی به طور کامل دیوار را پوشش می دهد حتی هنگام نصب قسمتی از حفاظ شاخ گوزنی از دیوار بیرون می زند تا احتمال بالا رفتن و ایستادن در عرض دیوار وجود نداشته باشد .

برای تولید حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد شماره 10 استفاده می شود که استکام و مقاومت خوبی داشته و هنگام جوش و اتصال از جوش برق استفاده می شود و برای تولید حفاظ های سنتی از پروفیل استفاده می شود .

توصیه می شود برای افزایش امنیت از حفاظ های جدید مانند حفاظ شاخ گوزن استفاده کرد همچنین برای افزایش زیبای می توان در کنار دیوار از گل های رونده استفاده کرد .

حفاظ سر نیزه ای چیست ؟

حفاظ سر نیزه ای یک نوع حفاظ است که با گذر زمان شکل آن کمی تغییر کرده ، امن تر و زیباتر شده است حفاظ سر نیزه ای از رایج ترین حفاظ ها می باشد که روی دیوار نصب می شود.تولید کنندگان حفاظ سر نیزه را معمولا در ارتفاع 120و 150 سانتی متری می سازند .

حفاظ سر نیزه ای از سرنیزه های تیز و برنده مانند نیزه می باشد که بسیار مستحکم و مقاوم است .مدل قدیمی حفاظ سر نیزه ای به این صورت بود که فقط از یک سر شاخه تشکیل می شود.

اما در مدل جدید حفاظ سر نیزه ای هر شاخه از چندیدن نیزه در جهت های مختلف طراحی شده است همچنین از قابلیت های حفاظ سر نیزه ای این است که با توجه به درخواست مشتری می توان از چند ردیف نیزه می توان استفاده کرد که دیوار های پهن را به طور کامل بپوشاند .حفاظ سر نیزه ای بیشتر در ویلاها و ملک شخصی استفاده می شود.

پس از طراحی و تولید حفاظ سر نیزه ای استفاده از حفاظ سیم خاردار کم شد . این نوع حفاظ به دلیل داشتن ارتفاع زیاد و نوک تیز بوده حفاظ باعث افزایش امنیت شد .
حفاظ سر نیزه مانند سایر حفاظ های دیواری در تراکم و ارتفاع ها مختلف و رنگ های متنوع ساخته می شود .

معایب حفاظ سر نیزه ای در مقایسه با دیگر حفاظ های جدید

از معایب حفاظ سر نیزه ای این است که امنیت و استحکام وزیبای کمتری در مقایسه با حفاظ های جدید مانند انواع حفاظ شاخ گوزن دارد اما نمی توان کارایی حفاظ سر نیزه ای در امنیتی که ایجاد می کند.

را کتمان کرد. حفاظ سر نیزه ای از چهارپهلو ساخته می شود و بعضی از تولید کنندگان برای ساخت حفاظ سر نیزه ای از سر نیزه های پرسی استفاده می کنند تا استحکام ودوام حفاظ بیشتر شود .تولید کنندگان تراکم حفاظ سر نیزه ای به صورت 16 ردیف اصلی در هر شاخه می سازند و طول هر شاخه 2 متر تولید می شود .

مزایای حفاظ سر نیزه ای چیست ؟

حفاظ سر نیزه ای به دلیل داشتن طرح ساده قیمت حفاظ مناسب می باشد .حفاظ سر نیزه ای در زمان کوتاه نصب می شود .به دلیل داشتن سر نیزه های تیز و برنده احتمال بالا رفتن از حفاظ را کم کرده است .

از چه نوع حفاظی برای روی دیوار استفاده کنیم ؟

انتخاب نوع حفاظ بستگی از عوامل مختلفی از جمله : مکانی که می خواهید استفاده کنید ، و میزان بودجه ای که می خواهید صرف حفاظ شود و… می باشد . به عنوان مثال اگر حفاظ برای کارخانه و کارگاه می باشد.

که در آن مکان نگهبان و سگ های محافظ وجود دارد و بودجه ای کافی برای حفاظ نمی توانید پرداخت کنید می توانید از حفاظ های سر نیزه ای استفاده کنید .اگر حفاظ برای مزارع شخصی و ویلا های خارج از شهر می باشد که رفت و آمد کم است ، بهتر است جهت افزایش امنیت از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کنید .

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

1 دیدگاه. Leave new

  • عبدالله بهبودی
    1399-08-07 10:24 ق.ظ

    حفاظ سر نیزه برای ساختمان سفارش دادیم. حدود ده سالی هست که این حفاظ رو ما زدیم. الان می خوایم که حفاظ شاخ گوزنی بزنیم. این حفاظ نیزه ایی رو شما بر می دارید یا خودمون کیلویی باید بفروشیم؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ