نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار اغلب همگان می‌دانند که حفاظ دیوار بهترین راه محافظت از منازل است، اما از این نکته مهم غافل‌اند که نصب این سازه‌ها نیاز به‌دقت نظر و ورود افراد متخصص به این حوزه دارد تا شرایط اجرا، استاندارد بوده و درنهایت کاری بی‌نقص که هیچ راهی برای ورود غیرمجاز باز نگذارد، پدید آید.

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار

فقط در چنین مواقعی است که می‌توان انتظار داشت امنیت کامل منازل فراهم‌شده و بر روی دیوارها دیگر راهی برای عبور باقی نمانده است. در غیر این صورت بازهم باوجود حفاظ‌ها می‌بینیم که سارقان به‌راحتی به محافظه داخلی ساختمان راه‌یافته و مقاصد شوم خود را عملی ساخته‌اند.

حفاظ دیوار:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار شما برای برقراری امنیت توسط حفاظ دیوار مسلماً باید هزینه بالایی بپردازید، پس لازم است قبل از اقدام به خرید نکات مهمی را مدنظر آورید تا قادر باشید همان میزان امنیتی را که انتظار داشته‌اید کسب نمایید.

البته در مورد این کالا مسلماً افزایش قیمت می‌تواند، گزینه‌های بهتری ازنظر کیفیت و طرح را در اختیارتان قرار دهد و به‌راستی‌که هراندازه در این مورد هزینه کنید، در آینده توسط امنیت بالایی که به دست می‌آورید، به‌واقع به شما بازمی‌گردد.

البته برخی افراد با انتخاب شرکتی نامعتبر که کادر اجرایی قدرتمندی ندارند، هزینه‌های هنگفتی را پرداخت‌نموده، ولی آن کیفیت لازم را دریافت نمی‌کنند. در اینجا می‌توان گفت که هزینه‌ها هدررفته به صورتی که با انتخاب یک برند معتبر در این زمینه شاید قادر بودند، با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر کیفیت بهتری را دریافت نمایند.

  • کاربری حفاظ:

دقیقاً مشخص نمایید حفاظی که قصد خرید آن را دارید برای یک محل مسکونی در وسط شهر است که مسلماً نمونه‌های ساده نیزه‌ای نیز جوابگوی امنیت آن می‌باشد یا اینکه برای یک ویلا در خارج از شهر قصد تهیه حفاظ دیوار را دارید که در این صورت حفاظ‌های شاخ گوزن، نیزار و نمونه‌های این‌چنینی فقط می‌توانند نیاز شمارا برآورده سازند.

  • بررسی انتخاب‌های پیشرو:

کسب اطلاعات کامل در مورد مدل‌ها، قیمت، متریال و … حفاظ‌ها به شما این امکان را می‌دهد که گزینه‌های پیشروی خود را بهتر شناخته و با آگاهی کامل در مورد هر یک، دست به انتخاب بزنید.

  • در نظر گرفتن ارتفاع و پیچیدگی‌های بنا:

بسیاری از دیوارها دارای طرح‌های هندسی بوده و اختلاف ارتفاع در قسمت‌های مختلف آن، امر نصب حفاظ دیوار را با پیچیدگی‌هایی همراه می‌سازد. توجه به این موارد از همان ابتدا سپس می‌شود خریدی آگاهانه‌تر را رقم بزنید.

  • توجه به سلیقه مالک:

هرچند رعایت تناسب و توازن الزامی است که گاه ناچاریم یک طرح خاص را برای یک مکان به اجرا درآوریم اما توجه به خواست و سلیقه مالک بنا نیز یکی از نکات مهم قبل از اجرای حفاظ‌ها می‌باشد، زیرا درنهایت طرح اجراشده باید ازنظر مالک زیبا و چشم‌نواز جلوه‌نمایی کند.

  • جنس حفاظ:

انتخاب از بین دو متریال فولاد و آهن، بر عهده شما است تا متناسب با بودجه خود یکی از آنها را گزینش نمایید. البته ماندگاری که فولاد در طولانی‌مدت به شما تقدیم می‌کند و هزینه جانبی تعمیر را از شما دور می‌دارد، به‌واقع انتخاب آن را به‌صرفه‌تر و مناسب‌تر نموده است.

  • تراکم حفاظ:

تراکم بالای حفاظ دیوار باعث می‌شود میله‌های عمودی به هم نزدیک‌تر و امکان عبور سخت و سخت‌تر شود. پس هرچه این تراکم بیشتر باشد درواقع فاصله بین میله‌های عمودی کمتر بوده و امنیت برقرارتر است.

گران‌قیمت‌ترین حفاظ دیوار در میان انواع مختلف آن:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار حفاظ‌ها دارای انواع مختلفی مانند سرنیزه‌ای، شاخ گوزنی، بوته‌ای، نیزاری، لیلیوم و … می‌باشند که باکمی بررسی درمی‌یابیم، حفاظ‌های شاخ گوزنی با طرح‌هایی جذاب‌تر و امنیتی فوق‌العاده در میان نمونه‌های دیگر دارای قیمتی بیشتر هستند.

اگرچه همیشه تراکم، تعداد شاخه‌ها، عرض و ارتفاع سازه‌ها قیمت نهایی را در هرکدام از این حفاظ‌ها مشخص می‌نماید و تا مقادیر دقیقی برای تمامی ویژگی‌های ذکرشده تعیین نشود، نمی‌توان قیمت را مشخص نمود اما به علت رایج بودن و جلب نظر بیشتر افراد توسط حفاظ شاخ گوزنی، این حفاظ هزینه بالاتری را به خود اختصاص داده است.

عبور از بالای حفاظ شاخ گوزنی به علت خم‌کاری‌های روبه بیرون و در جهت‌های مختلف در حکم مرگ است و طراحی آن به‌گونه‌ای است که حتی فکر عبور از آن‌هم در سر کسی راه نمی‌یابد، چه برسد ایستادن در کنار آن و گذشتن از این مانع باکیفیت و مقاوم که اگر آن را بارنگ‌ها متنوع زینت بخشید زیبایی‌اش نیز مانند استحکامش تحسین‌برانگیز می‌شود.

بهترین حفاظ دیوار در میان انواع مختلف آن:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار حفاظ‌های نیزه‌ای نوع خاصی هستند که به شکل میله‌های عمودی با امکان ساختی دقیقاً متناسب با خواست خریداران تولید می‌شوند، ازاین‌رو طرفداران بسیاری دارند.

امکان اعمال ارتفاع‌هایی متنوع این محصول محافظتی را به یکی از بهترین نمونه حفاظ‌ها تبدیل نموده است. بعد از مورد ذکرشده، حفاظ دیوار ساده نیز علاقه‌مندان خاص خود را دارد و به علت اینکه می‌توان در مدل‌های یک‌طرفه، دوطرفه و سه‌طرفه آنها را طراحی نمود جالب‌توجه هستند و بیشتر تداعی‌کننده حفاظ‌های قدیمی بوده که کارایی چندانی نداشتند، اما این نمونه‌ها توانسته‌اند خدمات ارزنده‌ای را ارائه دهند.

امنیت مهم‌ترین عنصر است، پس بدین ترتیب شما باید بررسی نمایید، کدام‌یک از نمونه حفاظ‌های سرنیزه‌ای، شاخ گوزنی، بوته‌ای، نیزاری، لیلیوم و … می‌توانند، برای مکان شما ایمنی بیشتری را ایجاد نمایند، بدین ترتیب آن مورد خاص به‌واقع در حکم بهترین را برای شما دارد.

ضرورت وجود حفاظ بر روی دیوار تمامی منازل در شهرهای ایران، دیگر امروزه بر کسی پوشیده نیست و از آسایش و آرامشی که در کنار این ابزار برای ساکنین مهیا می‌شود، نمی‌توان چشم‌پوشی نمود.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها به ارائه انواع حفاظ دیوار پرداخته درحالی‌که به‌واقع نمی‌شود بر روی آن به‌عنوان یک حفاظ حساب بازنمود و فقط می‌توان آن را نرده‌ای دانست که به‌راحتی خم خورده و می‌شکند و اشخاص از آن عبور کرده و ظاهر ساختمان‌ها را نیز زشت و نازیبا می‌کنند.

در تهیه این سازه‌ها رجوع به افراد متبحر و کار بلد که صداقت آنها در عمل ثابت‌شده است، باعث می‌شود صرف هزینه شما معقول و در آینده نتیجه مطلوب آن نصیبتان شود و به مدد آنها مانعی بزرگ بر سر راه کسانی قرار دهید که قصد صلب آرامش و ایجاد مزاحمت برای شما و خانواده عزیزتان رادارند.

چگونگی کسب آرامش توسط حفاظ شاخ گوزنی:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار رنگ‌های کوره‌ای ثابت که چهره حفاظ‌های شاخ گوزنی را زیبا نموده‌اند، یک مزیت عالی محسوب می‌شوند و قادرند برخلاف نمونه‌های قدیمی که نه‌تنها زیبایی بخش نبوده بلکه برهم زننده زیبایی و مختل‌کننده آن نیز به شمار می‌رفتند، نمای ساختمان‌ها را شکیل نمایند.

پیکر به هم تنیده حفاظ‌ها خصوصاً نمونه‌های شاخ گوزنی حس آرامش را به ساکنین القا نموده و تداعی‌کننده ضریب ایمنی بالای محیط است.

سازمان‌یافتگی این حفاظ‌ها کمک می‌نماید از آنها دژهایی مستحکم را پدیدآوریم که در برابر هر تهاجمی مقاوم باشند و الگوی خاص طراحی، آن‌ها را برای مقابله توانمند ساخته است، به‌راستی عدم درک آرامش در چنین مکانی محال می‌باشد و امنیت عنصری است که در هر نقطه از این فضا موج می‌زند.

شبکه درهم‌رفته این حفاظ‌ها در کنار برندگی و تیزی‌شان توانسته حفاظتی جانانه را از محل سکونت افراد رقم بزند. شما قادرید تمامی این مزیت‌ها را در حفاظ‌های شاخ گوزنی بیابید و به‌راستی استحکام، زیبایی و امنیت حفاظ شاخ گوزنی مثال‌زدنی است، به‌گونه‌ای که هدف اصلی از ایجاد این نوع حفاظ دیوار فراهم ساختن حس آرامش و امنیت است.

چگونگی کسب آرامش توسط حفاظ بوته‌ای:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار شاخک‌های نامنظم بازگوکننده این حقیقت شیرین هستند که امنیت صددرصدی بر این فضای حاکم است و برندگی بی‌حدوحصر سر این حفاظ‌ها جرئت نزدیک شدن به آنها را از سارقان می‌رباید.

در این نوع حفاظ نیز اگرچه پراکندگی را شاهد هستیم اما آن نیز شامل یک شبکه به هم تنیده است که می‌تواند به‌خوبی از ساختمان محافظت نماید.

تفاوت آن‌چنانی بر سر کیفیت این محصول با نمونه شاخ گوزنی وجود ندارد و در همان سطح قادر است امنیت را تأمین نماید، فقط اینجا سلیقه افراد است که به میان آمده که تمایل دارند برای دکورسازی نمای خارجی ساختمان خود کدام مورد را انتخاب نمایند

چگونگی کسب آرامش توسط حفاظ مرداب:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار حفاظ مرداب به‌راحتی در میان حفاظ‌های ایمنی‌بخش قرارگرفته و با ارتفاع و عرض یک متر اگرچه در مقایسه با نمونه‌های شاخ گوزنی و بوته‌ای عرض محدودتری دارد اما این موضوع به‌هیچ‌وجه جای نگرانی نداشته و شاخه‌های انبوه آن، کارایی لازم را به آن می‌بخشند.

حفاظ‌های مرداب بر فراز دیوارها، آن حس آرامش لازم برای ساکنین را تأمین نموده و باقیمت‌های به‌صرفه خود جزء حفاظ‌های نسل جدید و در قالبی توانمند هستند که با طرحی که شبیه به گل مرداب است، امنیت و زیبایی را یکجا به افراد تقدیم می‌کنند و امکان سرقت را به حداقل می‌رسانند.

برای حفظ نظم و ترتیب این حفاظ‌ها از پیسوله استفاده‌شده تا ریتم اصلی نرده برقرار گردد. حفاظ‌های مرداب در نوع خود کم‌نظیر بوده و درواقع ضریب امنیت آن را نسبت به نمونه‌های مشابهش بسیار بالاتر می‌دانند.

دلایل طراحی حفاظ‌های جدید:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار متخصصان صنعت حفاظ ساختمانی با توجه به قدیمی بودن حفاظ‌های موجود در بازار و عدم قدرت تأمین امنیت کافی این سازه‌ها بر آن شدند که به تولید نمونه‌هایی منحصربه‌فرد که علاوه بر، برطرف نمودن این نیاز در جهت تأمین زیبایی ظاهری نیز توانمند باشند، اقدام نمایند.

توجه به خواست و نظر معماران و ساختمان‌سازان از یک‌سو و در نظر گرفتن نیاز بازار از جهت دیگر زمینه تولید حفاظ دیوار با تنوع و طرح‌هایی قابل‌قبول را فراهم ساخت.

این نظرسنجی از فعالان صنعت ساختمان جرقه‌ای شد که به مدد نظرات به‌دست‌آمده اصلاح مدل‌های قدیمی امکان‌پذیر گشت و نسل جدید این حفاظ‌ها متولد شد و توانست در قالب‌های حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته‌ای، حفاظ لیلیوم عرض‌اندام نماید و به دو مزیت بزرگ زیبایی و امنیت خود را آراسته سازد.

بدین ترتیب حتی ورود غیرمجاز سارقان حرفه‌ای نیز دیگر غیرممکن شد و ساختمان‌ها، ویلاها، باغ‌ها و مجتمع‌ها رنگ آرامشی واقعی را به خود دیدند.

دیوارها با نرده‌های آهنی قدیمی‌شان در ذهن بیشتر ما نقش بسته است که به‌راستی کاربردهای حفاظتی چندانی نداشته و به‌منظور جلوگیری از ورود سارقان عکس‌العمل مفیدی از سوی آنها صادر نمی‌شد و به‌واقع فقط نما را نابود کرده و آن را خفه و دلگیر می‌کردند.

مراقبت چندانی از منزل و وسایل آن صورت نمی‌دادند اما حفاظ‌های جدید که به بازار عرضه‌شده‌اند به‌راستی جذاب‌تر، مقاوم‌تر و سارق گریزتر طراحی‌شده‌اند.

هنگام خرید حفاظ دیوار چه مواردی را باید از سازنده درخواست نماییم؟

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار با توضیحاتی که ذکر نمودیم تا حد زیادی به حفاظ دیوار و ویژگی‌های آن آشنایی یافتید و دیگر می‌دانید که در زمان خرید و مذاکره با سازنده حفاظ‌ها چه نکته‌هایی را باید درخواست نمایید اما برای آنکه در مورد این موضوع مطمئن‌تر شوید به توضیح مختصری در این باب می‌پردازیم.

ابتدا در مورد جنس به‌کاررفته به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترها در این زمینه سؤال نمایید و هنگامی‌که از مرغوبیت آن اطمینان حاصل نمودید، به سراغ دومین معیار یعنی ارتفاع حفاظ بروید.

دقت داشته باشید این گزینه تأثیر مستقیمی بر روی قیمت دارد و اگر تمایل دارید قیمت‌های به‌صرفه‌تری پرداخت نمایید، حتماً باید به انتخاب ارتفاع حفاظ دقت داشته باشید، مسلماً گزینه‌های مرتفع‌تر قیمت‌های بالاتری نیز دارند.

تراکم نیز به‌عنوان معیاری پراهمیت همیشه مطرح است و شرکت‌هایی که بتوانند تراکم بالاتر را باقیمتی پایین‌تر عرضه نمایند، همیشه در اولویت انتخاب از سوی خریداران قرار دارند.

به‌راستی‌که فاصله میل‌های اصلی تأمین‌کننده درصد امنیت بوده و این دو پارامتر ارتباط تنگاتنگی باهم دارند به این معنی که هر چه تعداد میل‌های اصلی افزایش یابد امنیت نیز ارتقا می‌یابد.

درنهایت انتخاب نوع حفاظ که از نوع سرنیزه‌ای، شاخ گوزنی، بوته‌ای، نیزار، نخل مرداب و یا لیلیوم می‌باشد، نیز سرنوشت‌ساز بوده و علاوه بر اعمال دکوری خاصت به ساختمان، ایمنی آن را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. ازاین‌رو حین خرید از نکاتی است که باید با سازنده در موردش گفتگو نمایید.

قیمت حفاظ دیوار در شهرهای مختلف ایران:

نکات مهم در زمان انتخاب حفاظ دیوار بسیاری بر این باورند که حفاظ‌های تولیدشده در تهران به علت کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل مواد اولیه به‌صرفه‌تر بوده و همین امر نصب و اجرای این سازه‌ها را در تهران باقیمتی پایین‌تر امکان‌پذیر می‌نماید.

به همین دلیل صرف‌نظر از نوع کاربری ملک به استفاده از این تجهیزات در ساختمان‌ها پرداخته‌شده و ضریب امنیت آن را افزایش می‌دهند.

نمی‌توان انکار نمود زیبایی منحصربه‌فرد این محصولات توجه معماران و مهندسان ساختمانی را به سمت خود جلب نموده، به‌گونه‌ای که تولیدکنندگان و نصابان را بر آن داشته با توجه به اقبال عمومی به سمت این کالاها، به تولید نمونه‌های به‌روز و مطابق با معیارهای جهانی دست بزنند.

امروزه ابزارهای متنوعی در دست سازندگان وجود دارد که آنها را برای رسیدن به طرح‌هایی بی‌بدیل یاری رسانده و زمینه خلاقیت و نوآوری را بر روی این افراد بازنموده است.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ