ساخت درب و پنجره آهنی

ساخت درب و پنجره آهنی درها و پنجره ها از مهمترین اجزای یک ساختمان محسوب می شوند ساخت درب و پنجره آهنی در واقع می تواند در امنیت ساختمان نقش داشته باشد.

از آنجایی که مدل های متفاوتی در ساخت درب و پنجره آهنی وجود دارد از این رو باید به کاربری که هر در و پنجره دارا می باشد توجه نموددر هایی که در ورودی تعبیه می شوند باید دارای مقاومت و استحکام بالایی در خود باشند تا از ورود افراد بیگانه با روش های مختلف به داخل ساختمان جلوگیری شود.

ساخت درب و پنجره آهنی

از این رو باید در ساخت درب و پنجره آهنی نهایت دقت و توجه را به کار برد. علاوه بر موضوع امنیت بحث دیگری که در ساخت درب و پنجره آهنی مطرح می شود جنس این در ها و پنجره ها می باشد.

از آنجایی که درهای ورودی و پنجره ها در شرایط آب و هوایی متفاوتی قرار می گیرند باید دارای ویژگی هایی باشند که در برابر این عوامل به سادگی خراب نشوند از این رو جنس های فولادی و آهنی می تواند درساخت درب و پنجره آهنی بسیار مناسب باشد.

نحوه ساخت درب و پنجره آهنی

ساخت درب و پنجره آهنی تولیدات فلزی همیشه می توانند در هر زمانی مخاطبان زیادی را به خود اختصاص دهند درها و پنجره های آهنی در بین ساختمان سازان از جایگاه ویژه ای برخوردارند این افراد همیشه دنبال درها و پنجره های آهنی با کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه می گردند.

از آنجایی که دارای روشها و اصولی است این افراد باید با نحوه ساخت درب و پنجره آهنی آشنایی داشته باشند تا بتوانند بهترین درب و پنجره آهنی را سفارش دهند که دارای مرغوبیت و کیفیت بالایی باشد و بتواند استحکام زیادی در اثر قرار گرفتن در عوامل مختلف از خود نشان دهد.

ساخت درب و پنجره آهنی می تواند دارای فرآیندی باشد که هر کسی نمی تواند به درستی آن را انجام دهد از این رو نیاز به افراد متخصص در این زمینه می باشد در کارگاه های مخصوص به آن کار صورت می گیرد فلز و آهن باید در اثر مجاورت گرما ذوب شوند.

بعد از آن قالب های متفاوتی به می پردازند بعد از آن طی فرآیندی رنگ آمیزی در آخر درب آهنی صورت می گیرد.

در ساخت درب و پنجره آهنی از آهن برش خورده استفاده می شود  برش خورده توسط دستگاه پانچ و پرس که خود دارای ابزار های متفاوتی می باشند قرار داده می شوند.

آهن برش خورده تحت فشار و پرس قرار می گیرد تا لبه های سخت و توخالی در ساخت درب فولادی را ایجاد نماید این مراحل در در کنار هم باعث اتصال قطعات موجود در لبه های کناری درها و پنجره ها می شوند.

در ساخت درب و پنجره آهنی بعد از سخت شدن آهن جوش کاری های مختلفی است که بر روی آن ایجاد می شود تا پنجره آهنی با کیفیت بالایی انجام شود.

در ساخت درب آهنی می تواند به عنوان عایق صدا مقاومت بالایی باشند در واقع این نوع موجود در ساخت درب آهنی دارای انواع مختلفی از آهن پلی استایرن می باشند.

در واقع پلی استایرن می تواند در درجه حرارت بالا از خود مقاومت نشان دهد و همچنین به دلیل داشتن وزن سبک به عنوان عایق صدا نیز می تواند در ساخت در آهنی مورد استفاده قرار گیرد.

در مرحله دیگر در ساخت در آهنی این درب با دستگاه جوش لبه به صورت اتوماتیک دارای پرداخت نهایی قرار می گیرد و بعد از آن این لبه های جوش خورده با دستگاه برش و صیقل داده می شود.

نقص های موجود در آن از بین می رود و بعد از آن رنگ اولیه که حاوی پرایمر می باشد در ساخت در آهنی مورد استفاده واقع می شود تا بتوانند هر نوع رنگی را که می خواهند به دلخواه بر روی درهای آهنی اجرا نمایند.

این فرآیند در ساخت پنجره آهنی نیز به همین صورت است ولی قالب های مورد استفاده در ساخت پنجره آهنی و یک سری از فرآیند مربوط به ساخت پنجره آهنی ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

مزیت های آهن در ساخت پنجره و در فلزی

ساخت درب و پنجره آهنی استحکام بالای آهن یکی از دلایلی است که در ساخت پنجره آهنی و درب های فلزی از آن استفاده فراوانی می شود علاوه بر ساخت پنجره آهنی در ساخت پنجره نیز از آهن استفاده می شود.

دوام آهن بیشتر می باشد از این رو در اثر ضربه می تواند مقاوم تر و سخت تر عمل نماید آهن دارای طول عمری طولانی می باشد به همین دلیل در ساخت در آهنی و همچنین پنجره های آهنی بسیار  استفاده می شود بسیاری از پل ها ساختمان ها استفاده شده است.

قابلیت آهن این امکان را به ما می دهد تا در ساخت تجهیزات کوچکتر همچون پروفیل های پنجره ها در ها و انواع اتصالات کوچک تر از فولاد برای این منظور استفاده نماییم در واقع انعطاف پذیری در عین حال سخت بودن آهن منحصر به فردی را به وجود آورده است در زیبایی ساختمان واقع شده است.

امکان تغییر در ظاهر و شکل فولاد بعد از ساخت درب آهنی بسیار کم است؛ و این فلز در اثر سرما و گرمای هوا می توانند بدون تغییر باقی بماند.

می توان از روکش گالوانیزه در ساخت درب آهنی استفاده نمود این پوشش زنگ زدگی و خوردگی در فلز را می تواند تا حدود زیادی خنثی نماید آهن دارای مواد سازگار با محیط اطراف می باشد.

با وجود عملکرد حرارتی پایین آهن از این فلز در آهنی می توان استفاده نمود همچنین می توان برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کم نمودن هزینه تعمیرات نگهداری از پنجره و درب آهنی مورد استفاده واقع شود.

انواع درهای آهنی

ساخت درب و پنجره آهنی از آنجایی که پنجره های آهنی و درهای فلزی می توانند در هر شرایطی مقاوم باشند از آنها در فضاهای متفاوتی استفاده می شود در ساخت درهای داخلی و خارجی می تواند از فلز و آهن استفاده نمود.

  • درب های فلزی تاشو
  • درب های آهنی ترکیبی با شیشه
  • درب های آهنی طرح دار

درب های آهنی طرح دار که شامل فریم های آهنی در بدنه آنها می باشد می تواند در خود دارای طرح های متفاوتی باشند این درب ها که بیشتر در ورودی های خارجی و پارکینگ ها استفاده می شود با جوشکاری های متنوعی که در سطح خود دارد دارای  ظاهری شیک می باشد.

انواع درها و پنجره های آهنی

ساخت درب و پنجره آهنی در و پنجره ای که تولید می شود دارای اجزای متفاوتی در خود می باشد این اجزا نیز متناسب با جنس درب مورد استفاده قرار می گیرند از آنجایی که درب های آهنی دارای وزن بیشتری نسبت به متریال دیگر می باشند از این رو باید متناسب با جنس آهن از اجزای آهنی برای این درها استفاده نمود در آن صورت استحکام و امنیت این درها بسیار بیشتر می شود.

چارچوب درب در واقع قابی است که درب آنجا قرار می گیرد این قاب و فریم می تواند درب را در خود محکم نگه دارد در واقع ابزار آلاتی که از این طریق درب به دیوار وصل می شود از طریق چارچوب می تواند به دیوار متصل شود جنس چارچوب در بیشتر مواقع فلز است.

بدنه در آهن همان جز اصلی در می باشد که می تواند ارتباط بین دو فضا را تعریف نماید در واقع این بدنه درب است که دو محیط داخلی و خارجی را به یکدیگر پیوند می دهد می توان از در برای کاربرد های متفاوتی استفاده نمود همچنین طرح و رنگ و یا مصالح استفاده شده بدنه می تواند با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

ابزار آلاتی که می توانند درب را به چارچوب متصل نمایند باید از جنس آهن باشند تا بتوانند وزن بدنه را تحمل کنند این ابزار همچنین باید دارای کیفیت بالایی باشند تا در اثر وزن زیاد و عواملی مانند ضربه و یا پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ