حفاظ شاخ گوزنی چیست ؟

حفاظ شاخ گوزنی یکی از کاربردی ترین و پر طرفدار ترین حفاظ های ساختمان در ایران شمرده می شود . دلیل محبوبیت حفاظ شاخ گوزنی ظاهر بسیار زیبا ، قیمت مناسب و ارزان در برابر دیگر حفاظ ها یا سیستم های امنیتی و ضریب امنیتی بالای آن می باشد .

این نوع حفاظ با طراحی الهام گرفته شده از شاخ گوزن ساخته شده و به همین دلیل به این نام شناخته می شود .

حفاظ شاخ گوزنی با طراحی ساده و زیبای خود امکان ساخت و نصب سریع در محل های مختلف را فراهم میکند ، به همین دلیل بخش قابل توجه ای از فروش حفاظ ساختمانی را به خود اختصاص داد است .

با تمامی بررسی ها، برای دیوار های بلند و کوتاه، ساختمان های مسکونی و اداری، ویلا ها، آپارتمان ها و خانه های دور از شهر، در کنار تمامی تجهیزات امنیتی ساختمانی، قطعا حفاظ های شاخ گوزنی یکی از مناسب ترین موارد امنیتی است که می توانید استفاده کنید.

حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی

مزایای حفاظ شاخ گوزنی بر سایر حفاظ ها

در گذشته برای افزایش امنیت دیوار ساختمان ها از سیم خاردار استفاده می کردند که اشکال های بسیار زیادی داشت . برای مثال سیم خاردار به راحتی توسط سارق بریده شده و از آن عبور می کردند و به این شکل شما دائم نیاز به بررسی سلامت آنها داشتید . همچنین سیم خاردار ظاهری خشن داشته که استفاده از آن را مناسب مراکز نظامی می کرد ، استفاده از سیم خاردار برای باغ ، ویلا و ساختمان در حقیقت تاثیر منفی بر ظاهر و سلامت محیط خواهد داشت . پس از مدتی نیز با گیر کردن حیواناتی مانند گربه و پرنده و حتی گیر کردن زباله های شناور در باد مانند پلاستیک یا پارچه دردسر های بیشتری را نیز ایجاد می کند .

پس از سیم های خاردار حفاظ های میله ای و نیزه ای برای افزایش امنیت روی دیوار ساختمان نصب میشد . این نوع حفاظ نیز ظاهری قفس مانند را تداعی کرده و همچنین به دلیل فاصله میلگرد ها با هم و همچنین شکل قابل پیشبینی پس از مدتی توسط سارقان به راحتی قابل عبور بود . همچنین این نوع از حفاظ جلوی ورود حیوانات مزاحم مانند گربه را سد نکرده و ممکن است مشکلاتی را در این زمینه ایجاد نمایید .

در نهایت نسل جدیدی از حفاظ های مدرن تولید شد که ظاهری زیباتر و امنیتی بیشتر را فراهم خواهند کرد . از بین مدل های متفاوت یکی از برترین ها حفاظ شاخ گوزنی می باشد .

زیرا این حفاظ می تواند در هر ارتفاعی تولید شود ، روی هر نوع دیواری نصب شود ، قیمت مناسبی دارد و ظاهر آن بسیار شیک و زیباست .

حفاظ شاخ گوزنی به راحتی و با سرعت نصب شده و میتواند به صورت کامل امنیت دیوار شما را تضمین کند . عبور از این نوع حفاظ برای سارقان بسیار مشکل است .

مزایای حفاظ شاخ گوزنی بر سایر تجهیزات امنیتی

حفاظ های دیواری فقط یکی از تجهیزات برای افزایش امنیت املاک هستند و تجهیزات دیگری مانند دزدگیر ، دوربین و … نیز برای افزایش امنیت استفاده می شود . در این بین استفاده از حفاظ شاخ گوزنی به دلیل قیمت مناسب ، عدم نیاز به سرویس دوره ای ، طول عمر و دوام زیاد نسبت به دیگر تجهیزات امنیتی در اولویت قرار دارد .

حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی

تولید حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی با استفاده از میلگرد با کیفیت و رنگ های متنوع تولید می شود . این امر باعث شده تا طول عمر این نوع حفاظ افزایش یافته و امکان رنگ آمیزی متنوع آن می تواند برای هر ساختمان و سلیقه ای حفاظ شاخ گوزنی را مناسب کند .

حفاظ شاخ گوزنی در ارتفاع های مختلف از 50 سانتی متر تا 150 سانتی متر تولید می شود . میلگرد استاندارد برای ساخت آن شماره 10 می باشد که در این صورت مقاومت و استحکام بسیار بالایی را در برابر ضربه خواهد داشت .

تراکم حفاظ شاخ گوزنی تاثیر مستقیم در ضریب امنیتی آن خواهد داشت . به صورت استاندارد فاصله هر شاخه تا شاخه بعدی باید بین 8 تا 12 سانتی متر در نظر گرفته شود .

بهترین اندازه و تراکم برای این نوع حفاظ ، اندازه 120 سانتی متری در تراکم 12 سانتی متر می باشد .

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی به هر رنگی امکان پذیر است . از این سو شما می توانید برای همخوانی بیشتر این حفاظ با ظاهر ملک خود در سفارش ساخت رنگ آنرا ذکر نمایید . به صورت معمول از رنگ سیاه ، سفید ، قهوه ای و سبز برای ساخت این نوع حفاظ استفاده می شود .

متاسفانه بعضی تولیدکنندگان با استفاده از میلگرد نازکتر و همچنین کاهش تراکم حفاظ شاخ گوزنی آنرا با قیمت پایین تر تولید میکنند که در نتیجه امنیت ساختمان شما با استفاده از این نوع حفاظ تامین نخواهد شد.

موارد مصرف حفاظ شاخ گوزنی

همانطور که اشاره کردیم ، حفاظ شاخ گوزنی برای انواع ساختمان ها از جمله منزل مسکونی ، آپارتمان ، ساختمان های اداری و تجاری ، باغ ، ویلا و مدارس قابل استفاده است .

این نوع حفاظ را می توان بر روی انواع دیوار با اتصال پایه های مناسب نصب کرد .

بیشترین کاربرد حفاظ شاخ گوزنی برای دیوار باغ و ویلا می باشد ، زیرا قیمت تمام شده آن مناسب بوده و همچنین ظاهر آن ترکیب مناسبی با محیط آنجا خواهد داشت .

در سال های اخیر به همین دلایل فروش حفاظ شاخ گوزنی برای نصب روی دیوار باغ یا ویلا به شدت افزایش داشته است .

حفاظ شاخ گوزنی

مراحل نصب حفاظ شاخ گوزنی

پس از ساخت حفاظ در کارگاه و انتقال آن به محل مورد نظر ، شما دو راه برای نصب حفاظ شاخ گوزنی خواهید داشت .

اول اینکه خودتان اقدام به نصب حفاظ کنید . طبق تجربه این کار اصلا پیشنهاد نمیشود . چون اولا شما تجربه در نصب حفاظ های ساختمانی ندارید و ممکن است با توجه به تیز و برنده بودن حفاظ به خود آسیب برسانید .

دوم افراد متخصص در این زمینه که تجربه نصب حفاظ شاخ گوزنی و انواع حفاظ های ساختمانی را دارند قطعا بهتر می توانند با نصب درست و مناسب حفاظ امنیت ساختمان شما را تامین کنند . همچنین اگر حفاظ به شکل مناسب بر روی دیوار قرار نگیرد ممکن است با کمترین فشار پین ها از سوراخ های ایجاد شده بر روی دیوار خارج خواهند شد و در نهایت حفاظ از محل روی دیوار خارج می شود .

برای نصب حفاظ شاخ گوزنی ، معمولا بر روی سطح بالای دیوار سوراخ هایی ایجاد می شود تا بتوان از طریق آن و با استفاده از پین ، حفاظ را بر روی دیوار نصب کرد . پس از جوش کاری پایه ها نیاز است حفاظ ها را به یک دیگر متصل کنند تا از این طریق بتوانند استحکام آن را بهبود بخشند.

آخرین مرحله نصب حفاظ که در ظاهر آن نیز بسیار موثر است ، لکه گیری و رنگ آمیزی محل های جوشکاری شده است . اگر آن قسمت ها رنگ کاری نشود ، حفاظ زیبایی خود را از دست خواهد داد و همچنین محل های مورد نظر در طول زمان دچار زنگ زدگی خواهد شد .

برای نصب حفاظ شاخ گوزنی نیاز به تخریب بیش از اندازه دیوار نیست ، به همین علت نصب می تواند برای ساختمان در حال سکونت نیز با سرعت انجام شود .

امکان نصب حفاظ شاخ گوزنی با استفاده از روش شاسی کشی بر روی درب فلزی وجود دارد . به این شکل یک آهن پروفیل مطابق با شکل بالای در نصب شده و سپس حفاظ به آن جوش داده خواهد شد .

حفاظ شاخ گوزنی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی

هزینه یکی از عوامل مهم هنگام خرید هر نوع محصول جدید است . نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هزینه پرداخت شده برای خرید و نصب حفاظ شاخ گوزنی در حقیقت هزینه ای برای پیشگیری از خسارت بیشتر در آینده است .

طی یکی دو سال اخیر به دلیل افزایش یا کاهش قیمت ارز و مواد اولیه ای مانند آهنگ و رنگ ، قیمت حفاظ شاخ گوزنی نیز در حال نوسان بوده است . به همین دلیل قیمت های وارد شده در سایت های اینترنتی کاملا معتبر نیست و باید برای پرسش قیمت حفاظ شاخ گوزنی حتما تماس حاصل کنید .

تاثیر وزن بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی برای فروش را به صورت متری محاسبه میکنند . اما شما باید وزن تقریبی هر متر را نیز داشته باشید تا افراد سود جو با کم کردن تراکم شاخه های حفاظ و یا با استفاده از میلگرد نازک تر نتوانند شما را فریب دهند.

تاثیر نوع جوشکاری بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی

از دو روش جوشکاری برای ساخت حفاظ استفاده میشود : جوشکاری سنتی ( الکتردود ) و جوشکاری مدرن ( تحت گاز CO2 ) که جوشکاری تحت گاز دی اکسید کربن هزینه بالاتری دارد اما اتصال محکم تری را ارائه می کند .

در بسیاری از منابع ذکر شده که حتما جوش کاری حفاظ باید از نوع جوشکاری CO2 باشد و اگر اینطور نباشد حفاظ کیفیت ندارد ، در صورتی که اصلا اینگونه نیست . جوشکاری الکترود نیز قدرت کافی برای اتصال قطعات حفاظ را دارد . چراکه در گذشته و حتی همین حالا با استفاده از همین نوع جوشکاری بسیاری از سازه های ساختمانی با وزن و اهمیت زیاد ساخته شده و مشکلی را ایجاد نمیکنند .

دقت کنید که حفاظ های ساختمانی هیچ وزنی را تحمل نمی کنند . وظیفه آنها تنها ایجاد شکل صعب العبور است . معمولا سارق با دیدن حفاظ شاخ گوزنی از اقدام برای بالا رفتن از دیوار منصرف می شود و حتما اینطور نیست که با اعمال فشار یا کشیدن حفاظ قدرت آن را مورد بررسی قرار دهند .

بنابراین شما با توجه به بودجه مالی و انتخاب خود می توانید سفارش حفاظ خود را بر اساس جوش CO2 یا جوش الکترود بدهید .

تاثیر نوع رنگ بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی

از دو روش برای رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی استفاده می شود . اول استفاده از رنگ روغنی با پیستولت یا شناور کردن حفاظ در حوضچه رنگ که هزینه آن به صرفه است و دوم استفاده از رنگ کوره ای الکترو استاتیک که هزینه بیشتر و طول عمر بیشتری خواهد داشت .

دقت کنید که در هر حالت بلاخره حفاظ بعد از نصب نیاز به ترمیم رنگ در قسمت های جوش خورده دارد که آن را با روش سنتی استفاده از چتکه و رنگ روغن انجام میدهد .

بلاخره هر دو نوع رنگ در طول زمان طولانی نیاز به ترمیم مجدد خواهند داشت و چون امکان رنگ کاری الکترو استاتیک برای حفاظ نصب شده نیست ، بنابراین در نهایت تمام حفاظ ها باید با رنگ روغنی با کیفیت رنگ شوند .

ما پیشنهاد میکنیم حفاظ با رنگ روغنی خریداری کنید ، چراکه در ابتدای کار هزینه اولیه کاهش یافته و طول عمر رنگ نیز مناسب است . در آینده معمولا ساختمان دچار تغییر رنگ و حتی بازسازی می شود که می توانید با تغییر رنگ حفاظ مجدد سازگاری بین محیط و حفاظ شاخ گوزنی را برقرار کنید .

تاثیر تعداد شاخه یا تراکم بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی

تراکم در واقع ، تعداد شاخه های اصلی در طول حفاظ است که تمام شاخه های فرعی به آن متصل میشوند. در صورتی که فاصله بین شاخه های اصلی حفاظ افزایش یافته یا تعداد شاخه های فرعی کم شده یا شکل آنها تغییر کند ، در حقیقت کیفیت و ضریب امنیت حفاظ کاهش داشته است . تراکم و پیچش حفاظ باید طوری باشد که مسیر عبوری از بین آن وجود نداشته باشد و تمام فضا با طرح حفاظ پوشیده شود .

حال با دانستن این اطلاعات می توانید حفاظ شاخ گوزنی با قیمت مناسب و کیفیت خوب را شناسایی و خریداری کنید .

آیا خرید حفاظ شاخ گوزنی دست دوم به صرفه است ؟

بسیاری از افراد قصد سفارش ساخت حفاظ شاخ گوزنی جدید را ندارند زیرا تصور میکنند با خرید حفاظ شاخ گوزنی دست دوم با قیمت کمتری می توانند به نتیجه برسند .

ممکن است این ایده برای دیوار های کوچک کاربردی باشد . اما برای ساختمان های نو ساز و دیوار هایی با طول زیاد بهتر است حتما حفاظ جدید سفارش دهید .

دقت کنید که شما حفاظ را برای این خریداری و نصب می کنید که امنیت ملک خود را تضمین کنید . اگر از حفاظ شاخ گوزنی دست دوم با کیفیت پایین ، تراکم کم یا ارتفاع کم استفاده کنید قطعا همان هزینه ای که کرده اید نیز بیهوده بوده است !

حفاظ شاخ گوزنی

همچنین دقت کنید که حفاظ شاخ گوزنی دست دوم قطعا نیاز به رنگ آمیزی مجدد برای حفظ ظاهر و طول عمر و همچنین نیاز به برش کاری و جوش کاری اضافه برای مطابق شدن با سطح دیوار شما را خود داشت که این خود شما را با هزینه های اضافه بر قیمت آن مواجه خواهد کرد .

برای دیوارهایی با طول زیاد قطعا پیدا کردن حفاظ شاخ گوزنی دست دوم با طول مورد نظر ، از یک جنس و یک طرح ممکن نیست .

ما پیشنهاد میکنیم حتما قبل از تصمیم برای خرید حفاظ شاخ گوزنی دست دوم ابتدا این مسائل را در نظر داشته باشید .

حفاظ شاخ گوزنی

ما با بیش از پنج سال سابقه در زمینه تولید حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ سر نیزه ، حفاظ لیلیوم و سایر انواع حفاظ های ساختمانی در ایران از پیشروان این صنعت در کشور می باشیم که با بهره گیری از متدهای روز دنیا و با کمک پرسنلی با تجربه و توانمند بخشی قابل توجهی از بازار این محصول در استان تهران را اختیار داریم . علاوه بر فروش محصولات خود به همکاران ، در صورت نیاز مشتریان ، اقدام به فروش و نصب محصولات برای مشتریان عزیز می نماییم

مشاوره و سفارش حفاظ شاخ گوزنی

تلفن همراه : 09194915895

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895
فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ