حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین انواع حفاظ رودیواری

حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین انواع حفاظ رودیواری بحث امنیت و ایمنی در ساختمان همواره یکی از موارد مهمی است که افراد به آن توجه ویژه ای دارند و رعایت اصول امنیتی در ساختمان از جمله موارد الزامی محسوب می شود. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از سیستم های امنیتی و دوربین های مدار بسته در ساختمان ها رشد چشمگیری داشته است.

حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین انواع حفاظ رودیواری

اما متاسفانه مشکلی که در استفاده از این سیستم ها وجود دارد قیمت تمام شده بالای این محصولات است. علاوه بر این مورد، این سیستم ها یک عامل بازدارنده واقعی نبوده و فقط باعث کاهش احتمال سرقت از ساختمان ها می شوند.

در کنار این موارد استفاده از سیستم های امنیتی سنتی در ساختمان ها، هم به دلیل افزایش ضریب امنیتی ساختمان و هم به دلیل قیمت مناسب، بسیار توصیه می شود. حفاظ های در و پنجره و دیوار از جمله موارد مربوط به سیستم های امنیتی سنتی می شوند که کاربرد های زیادی را در حوزه های مختلف دارا می باشند.

یکی از موارد بالقوه ای که دزدان برای سرقت از طریق آن به ساختمان وارد می شوند، دیوار ها هستند، لذا جلوگیری از این امر و یا تا حد امکان دشوار کردن عبور از دیوار برای سارقین، یکی از مهمترین اقداماتی است که می توان در مبحث امنیت فیزیکی در ساختمان ها انجام داد.

حفاظ رودیواری راه حلی است که می توان برای این منظور مورد استفاده قرار داد. در واقع حفاظ روی دیوار مصنوعات بازدارنده ای هستند که بر روی دیوار نصب شده و از انواع بسیار زیادی برخوردار هستند که از این جمله می توان به حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ سرنیزه، حفاظ روی دیوار لیلیوم، حفاظ روی دیوار بوته ای، حفاظ رودیواری آبشاری و حفاظ لاله ای اشاره کرد.

اما با وجود این میزان تنوع در حوزه حفاظ رودیواری، تمام این موارد از لحاظ امنیتی اطمینان لازم را ندارند و باید در انتخاب این محصول دقت لازم را انجام داد. در کنار مبحث امنیت که مهمترین معیار برای انتخاب حفاظ رودیواری است، امروزه به مبحث زیبایی نیز در انتخاب این محصولات توجه ویژه ای می شود.

از جمله بهترین انواع حفاظ روی دیوار می توان به حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه اشاره کرد که البته حفاظ شاخ گوزنی امنیت و زیبایی بیشتری را برای ساختمان به ارمغان می آورد. در ادامه شما را با این دو نوع پرطرفدار و کاربردی از حفاظ رودیواری آشنا می کنیم.

حفاظ رودیواری

این نوع حفاظ از قدیمی ترین و متداول ترین حفاظ های روی دیوار است که می توانید آن را بر روی دیوار بسیاری از ساختمان ها مشاهده کنید. در طراحی این نوع حفاظ بیشتر بر ویژگی امنیتی آن تاکید شده و بر ویژگی زیبایی محصول توجه زیادی صورت نگرفته است.

در واقع در این نوع حفاظ از میله های عمودی استفاده می شود که شبیه به سرنیزه می باشند که هم به دلیل بالا بردن ارتفاع دیوار و هم به دلیل نوک تیز بودن این میله ها، عبور از دیوار برای سارقین بسیار سخت و دشوار می شود.

در برخی از نمونه های این نوع حفاظ رودیواری، به جای یک سر نیزه از دو یا چند سرنیزه بالای هر میله استفاده می کنند که افزوده شده سر نیزه علاوه بر زیبایی، امنیت حفاظ را نیز به تبع افزایش می دهد.

همانطور که بیان شد از آنجایی که در طراحی این نوع حفاظ روی دیوار، ویژگی زیبایی خیلی در نظر گرفته نشده است، معمولا از این نوع حفاظ در ساختمان های مدرن کمتر استفاده شده و بیشتر در ساختمان های قدیمی و یا کارگاه ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انتخاب محصول برای ساختمان های مدرن که هم حفاظ روی دیوار از امنیت خوبی برخوردار باشد و هم باعث زیبایی ساختمان شود از حفاظ های مدرن تر همچون حفاظ شاخ گوزنی استفاده می کنند که در ادامه شما را با حفاظ شاخ گوزنی آشنا می کنیم.

حفاظ شاخ گوزنی

یکی از زیباترین و چشم نواز ترین حفاظ های مورد استفاده بر روی دیوار ساختمان ها که امنیت بالایی را نیز برای ساختمان به همراه داشته، حفاظ شاخ گوزنی می باشد. شاخ های یک گوزن وسیله دفاعی بسیار خوبی برای مقابله با دشمن می باشند که در عین حال باعث زیبایی دوچندان این حیوان نیز شده اند.

این حفاظ ها از میله هایی تشکیل شده اند که مانند شاخ های در هم تنیده گوزن می باشند که نوک این میله ها نیز بسیار تیز بوده که عملا عبور از دیوار را برای سارقین غیر ممکن می سازد. این محصول در رنگ های بسیار متنوع به بازار عرضه می شود که می تواند سازگاری خوبی با انواع مصالح ساختمانی داشته باشد.

یکی از معیار ها در انتخاب این محصول، تراکم میله های تنیده شده در هم می باشد که هر چه این تراکم بیشتر باشد، امنیت بیشتری را برای ساختمان در پی خواهد داشت. در کنار تمام مزایایی که حفاظ شاخ گوزنی دارد،

قیمت تمام شده حفاظ شاخ گوزنی نیز در میان بسیاری از مدل های حفاظ رودیواری بسیار مناسب است. انتخاب ارتفاع و میزان تراکم مورد استفاده در حفاظ شاخ گوزنی بستگی به نظر خریدار و همچنین معماری ساختمان مورد نظر دارد.

مشکلی در بحث امنیت در برخی از انواع حفاظ ها از جمله حفاظ سرنیزه وجود داشت این است که گاهی اوقات می توان از میان میله های آن در صورتی که فاصله های غیر استانداردی از هم داشته باشند، به راحتی عبور کرد که این مشکل در حفاظ شاخ گوزنی به علت تنیده شده میله ها در هم مرتفع گردیده است.

همچنین عرض این نوع حفاظ در مقایسه با حفاظ های روی دیوار دیگر بسیار بیشتر می باشد که این امر باعث می شود که فضایی برای قرارگیری دست و پا به منظور عبور از حفاظ وجود نداشته باشد.

به صورت کلی حفاظ شاخ گوزنی در تمام معیار های انتخاب یک حفاظ روی دیوار خوب، قوی عمل کرده و در عین امنیت و استحکام بالا، تراکم خوبی را ارائه داده که این امر عبور از آن را غیر ممکن و یا به شدت دشوار می سازد، در ضمن حفاظ شاخ گوزنی با الهام گرفتن از شاخ های زیبای گوزن، زیبایی دو چندانی را به دیوار های ساختمان یا محوطه مورد نظر می دهد.

نحوه ساخت حفاظ شاخ گوزنی

به صورت کلی برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد سایز 10 استفاده می شود. به این صورت که در ابتدا با توجه به ارتفاع مورد نظر و درخواست شده، میلگرد ها را برش می دهند و با استفاده از دستگاه های پرس فرمی، میله های برش داده شده را خم می کنند.

تعداد میله های برش داده شده به تراکم خواسته شده برای حفاظ شاخ گوزنی مورد نظر مربوط می شود و هر چه تراکم بالاتر باشد، تعداد میله ها نیز افزایش می یابد. سپس میله های شکل داده شده را تیز کرده و نوک آنها را به شکل نیزه درمی آورند.

حال قالب هایی را که از قبل به منظور قرارگیری این میله ها ایجاد نموده اند را آورده و این میله ها را درون قالب های مخصوص قرار داده و جوشکاری می کنند. رعایت اصول جوشکاری در ساخت حفاظ شاخ گوزنی بسیار تاثیر گذار بوده و اهمیت بالایی را در استحکام و کیفیت حفاظ شاخ گوزنی تولید شده دارد.

در پایان نیز با توجه به معماری و مصالح به کار رفته در ساختمان مورد نظر، حفاظ شاخ گوزنی ایجاد شده را رنگ آمیزی می کنند و در نهایت بر روی دیوار های محوطه خواسته شده نصب می کنند.

اهمیت استفاده از حفاظ رودیواری

امنیت ساختمان همواره یکی از اصولی بوده که از دیرباز تا به امروز مورد توجه افراد قرار گرفته است. استفاده از حفاظ در ساختمان ها یکی از موارد مهمی است که به منظور جلوگیری از ورود سارق به ساختمان ها، کارگاه ها، ویلا ها و باغ ها استفاده می شود.

در این میان یکی از آسیب پذیر ترین قسمت های یک ساختمان دیوار ها هستند که عمده ورود سارقین به دلیل سهولت این کار، از این طریق صورت می گیرد. استفاده از حفاظ رودیواری این این اقدام را برای سارقین غیر ممکن کرده و یا بسیار دشوار می کند.

لذا حتی اگر در خانه کسی هم نباشد، می توان با استفاده از حفاظ روی دیوار اطمینان حاصل کرد که سارقین نمی توانند از طریق دیوار وارد خانه شوند. برخی از مدل های حفاظ روی دیوار علاوه بر ویژگی امنیتی دارای زیبایی نیز بوده که باعث جلوه بهتر ساختمان می گردد.

البته در میان مدل های متنوعی که حفاظ رودیواری دارد، مدل های حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سرنیزه بهترین نوع حفاظ ها هستند که البته نوع حفاظ شاخ گوزنی امنیت و زیبایی به مراتب بالاتری را برای ساختمان به ارمغان خواهد آورد.

به طور کلی برای انتخاب حفاظ روی دیوار مناسب با ساختمان و محوطه خود با کارشناسان موجود در این زمینه مشورت نمایید و در صورتی که معیار زیبایی نیز برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدل های جدید تر این نوع حفاظ ها مانند حفاظ شاخ گوزنی را انتخاب نمایید که علاوه بر بالا بردن ضریب امنیتی ساختمان شما، باعث زیباتر جلوه دادن آن شوند. ارتفاع، استحکام، نوع حفاظ روی دیوار، جنس مواد سازنده، تراکم و زیبایی همه از جمله فاکتور های مهمی هستند که باید در انتخاب یک حفاظ رودیواری مناسب، در نظر داشته باشید.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

1 دیدگاه. Leave new

  • شاهد ساره بان
    1399-08-07 10:13 ق.ظ

    ما هم حفاظ شاخ گوزنی داریم. و انصافا علاوه بر اینکه امنیتش بالاست خیلی هم نمای زیبایی به ساختمان بخشیده.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ