حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ در واقع حفاظ شاخ گوزنی را می توان یک ترکیب از قطعات فلزی میلگرد برنده و تیز تعریف نمود که با جوشکاری فلزات به هم متصل شده اند. این نوع طراحی حفاظ برای رسیدن به بیشترین ایمنی و استحکام است که با طرح های ویژه جلوه های خاصی را همراه با ایمنی بالا دارد .

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی جزو حفاظ ‌های نسل جدید به شمار می‌رود و دقیقاً به این شکل، قدمت چندانی ندارد. طراحی این حفاظ به گونه ای می باشد که الهام گرفته از شاخ گوزن می باشد و بیشتر برای منازل و ساختمان‌هایی که دارای فضاهای باز مانند حیاط ، بالکن یا حیاط خلوت ویلایی می‌باشند به کار می‌رود.

این محصول در عین زیبایی و به دلیل شاخک های به هم متصل شده که توسط جوش برق و نوک بسیار تیز حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ که توسط دستگاه برش قبل از مونتاژ برش میخورد که توسط افرادی کار آزموده در کنار هم به صورت زنجیری جوش داده خواهند شد و به صورت متراکم در طول و عرض ساخته می شود.

به علت زیبایی، استحکام، قابلیت ساخت برای انواع طول و عرض و ارتفاع و تراکم، و مقدار افزایش امنیت، با اقبال عمومی رو به رو شده است.درواقع میلگردهای نوک تیز جوش خورده با تراکمی که دارند به کسی که بخواهد از آن‌ها عبور کند آسیب می‌رسانند و مانع عبور می‌شوند و با این روش امنیت ساختمان شما را برقرار می کند.

همچنین در رنگ های گوناگون توسط درخواست کنندگان محترم ساخته می شود . این حفاظ ها با وجود ظاهری زیبا که به سر در ساختمان ها می دهد جنبه ی امنیت را دارد به دلیل تراکم و تیز بودن لبه های حفاظ و همین ساختار باعث شده تا عبور از روی این حفاظ غیر ممکن باشد.

مزایای استفاده از حفاظ های شاخ گوزنی

 1. عبور از بالای حفاظ شاخ گوزنی غیر ممکن می باشد.
 2. استحکام بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی را دارا می باشد.
 3. خمکاری های روبه بیرون و در جهت های مختلف حفاظ شاخ گوزن مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.
 4. تراکم بالای نیزه های موجود علی رغم استحکام، نشان دهنده امنیت بالای حفاظ شاخگوزنی می باشد.
 5. هزینه نگهداری و بازسازی بسیار کمی را نسبت به سایر حفاظ ها را دارد.
 6. تراکم نیزه های موجود در حفاظ های شاخ گوزنی قابل تغییر می باشد.
 7. در مورد عرض این حفاظ ها نیز به همین صورت می توان عمل نمود .
 8. قیمت حفاظ شاخ گوزنی در هر یک متر محاسبه میشود .به خاطر زیاد بودن شاخکهای در هم تنیده شده و نوک تیز داشتن عبور از حفاظ های شاخ گوزنی را غیر ممکن می کند.
 9. برای نمای ساختمان ارزش دکوراسیون بسیار بالایی را دارد و زیبایی را دوچندان می کند.

نکته ای که باید در خرید به آن توجه کرد

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ به صورت کلی در لیست قیمت شاخ گوزنی در بازار حفاظ روی دیوار را به نام حفاظ شاخ گوزنی می شناسند اما حفاظ روی دیوار انواع مختلفی دارد به طور معمول حفاظ روی دیوار به شکل های مختلف تولید میگردد مانند: حفاظ لیلیوم ، حفاظ نیزار ، حفاظ بوته ای ، حفاظ نا منظم، حفاظ آبشاری و مواردی دیگر که پایین تر به آن ها اشاره خواهیم کرد ، بزرگترین فاکتور برتری حفاظ مدل شاخ گوزنی ؛ عامل بازدارندگی آن است.

با وجود این نرده حفاظ بر روی دیوار شما , میزان آسیب احتمالی برای عبور آنقدر بالا می رود که حتی فکر عبور از این حفاظ هم برای هر فرد غیر ممکن جلوه میکند.

اگر میخواهید زیبایی بیشتری در ساختمان شما نمایان شود این نوع بپیشنهاد می شود و برای زیبایی بیشتر رنگ‌آمیزی حفاظ شاخ گوزنی نیز بسیار حائز اهمیت است. رنگ‌آمیزی حفاظ شاخ گوزنی، جدای از زیباسازی نمای ساختمان، از زنگ زدن و خوردگی نرده شاخگوزنی جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر و آسیب دیدگی آن می‌شود.

متداول ترین سوالات خرید حفاظ شاخ گوزنی:

 • مناسب ترین حفاظ برای روی دیوار چه حفاظی است ؟
 • ارتفاع مناسب نرده حفاظ چقدر است ؟
 • چه مدل نرده حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار غیر قابل عبور می باشد ؟
 • چند مدل حفاظ دزدگیر دیوار فلزی داریم ؟
 • چه چیزهایی را باید در انتخاب نرده حفاظ دیوار مدنظر قرار داد ؟
 • حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای متری چند هست ؟
 • تراکم حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای چه تعداد باید باشد ؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ از آنجایی که خرید و نصب حفاظ و نرده هر مدل که باشد همانند خرید لباس یا وسایل مصرفی نیست که قابل تعویض باشد. پس باید نرده حفاظی را برای روی دیوار خانه طوری انتخاب کنیم که مناسب دیوار و محل خانه یا ویلا باشد و جوری نباشد که بعد از خرید آن پشیمان شویم.

باید دقت داشت که نرده و حفاظ یک بار برای همیشه نصب خواهد شد پس باید امنیت خود و ساختمان خود را تامین کند. تمام این مورد برای حفاظ پنجره و حفاظ درب ورودی نیز صدق می کند.

انواع حفاظ بر اساس شکل ظاهری

 1. حفاظ نخل مرداب
 2. نرده مدل لیلیوم
 3. حفاظ شاخ گوزنی
 4. نرده آبشاری 3 سرنیزه چهار پهلو 14
 5. مدل مدادی سرنیزه کوره ای
 6. مدل پیچ یا فر
 7. مدل نرده فرفورژه طرح دار سرنیزه مدادی کوره ای
 8. مدل نیزار
 9. طرح افF
 10. مدل شمشاد خاردار
 11. مدل شمشاد لاله ای خاردار
 12. نرده آبشاری 2سرنیزه چهار پهلو 14
 13. مدل نرده آبشاری 2 سر نیزه چهار پهلو 12
 14. مدل نرده آبشاری 3سرنیزه چهار پهلو12 (2 ردیف قلوه فرفورژه)

طراحی نرده حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ همانطور که گفتیم در طراحی حفاظ شاخ گوزنی از شاخ گوزن الهام گرفته شده است. از ویژگی های این مدل حفاظ می توان به تراکم پذیر بودن ، موجود بودن ارتفاع 50 تا 150 سانتی که این دو ویژگی موجب تغییر هزینه های خرید و اجرت ساخت می گردد اما با امنیت رابطه مستقیم دارد ، یعنی همان ضرب المثل «هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری» که در این مورد هم صدق می کند .

خوش حال می شویم نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت ها برایمان ارسال کنید.

حفاظ شاخ گوزنی نرده و مانعی  منحصر به فرد، زیبا و ایمنی ساز

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ شباهت بسیاری با شاخ های قوی و زیبای گوزنها تولید و به این نام شناخته میشود به کمک تولید حفاظ شاخ گوزنی بر زیبایی و ابهت نرده های روی دیوار بیافزایید و از گرمای  امنیت برخوردار شوید.

در دنیای امروز یکی از عوامل در نمای منازل مسکونی زیبایی آن است باید مسئله امنیت را با استفاده از نرده های محافظ مدرن جدی بگیرد شما با نصب حفاظ شاخ گوزنی  میتوانید قلمرو  زیبایی و ایمنی را در سطوح بالاتری ببینید.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

دورنمایی هیجان انگیز

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ اگر به دنبال محافظی ایمن ، با دوام و قوی جهت منازل مسکونی ، ویلاها و باغهای خارج از شهر خود هستید حفاظ شاخ گوزنی برترین گزینه است رنگ کردن این حفاظ به نوبه خود در زیبایی آن ایفا میکند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ با تولید این نوع حفاظ و رنگ آمیزی مناسب میتوانید مقاومت بالای آن در برابر نور خورشید بارش باران و عمری طولانی حفاظ باشید راستی با نصب این نرده می توانید از ورود سارقان و حتی حیوانات به اماکن خصوصی و مورد استفاده خود ممانعت نمایید.

این حفاظ امکان اجرا بر بتن، سنگ و همینطور  فلز را دارد. نوک های تیز و برنده حفاظ شاخ گوزنی بالا برنده امنیت و وسیله ای خطرناک جهت افرادی است که میخواهند از آن  عبور کنند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

ابعاد شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ در ساخت این نوع حفاظ اغلب از میلگردی به اندازه9 میلی متر استفاده میشود باید بدانید که این نرده های محافظ اغلب از نظر طولی در شاخه های اصلی ایجاد میشوند.

حفاظ شاخ گوزنی نیز بنا بر درخواست کاربر از 50 تا 150 سانتی متر میباشد که با توجه  به میزان ارتفاع ، معمولا دارای عرض متغیری از35 تا 40 سانتی متر است میزان شمار شاخک های اصلی در هر دو متر طول ، به نام تراکم شناخته میشود.

مراحل ساخت شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ در اولین مرحله ، برشکاری حفاظ شاخ گوزنی میباشید در اینجا میلگرد را با استفاده از دستگاه برش به حالت نوک تیز و اریب برش میدهند به سراغ دستگاه خم کن میروید.

میلگرد ها ، توسط خم کن شکل های لازم را پیدا میکنند حالا قطعات میلگردی را که آماده شده است ، به دستگاه جوشکاری میسپارید جوشکاری به طریق الکترود انجام میپذیرد یادتان باشد که جوشکاری یکی از روش های اتصال دو قطعه است.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ در این مرحله از مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی قبل از نصب حفاظ شاخ گوزنی ، باید آن را رنگ نمود در این مرحله بعد از ساخت کامل حفاظ شاخ گوزنی ، آنگاه پس از نصب حفاظ شاخ گوزنی ، اطمینان به درجه امنیت بیشتر و زیبایی آن را در زمانی طولانی به خود نوید دهید.

آیا حفاظ شاخ گوزنی برای حفاظت از ساختمان مناسب است؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ یکی از انواع حفاظ ساختمانی است که سالهاست برای محافظت از ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد به طور کلی حفاظ یکی از ابزاری هایی است که برای محافظت از ساختمان ها به کار میرود.

قصد محافظت و امن کردن یک خانه ویلای را داشته باشید یا اینکه بخواهید از یک ساختمان محافظت کنید حفاظ یکی از موثرترین ابزار ها برای این کار هستند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ مدل های مختلفی از این ابزار در وجود دارد و حفاظ شاخ گوزنی تنها یکی از انواع مختلف آنهاست هر کدام از آنها مزایای و معایب مربوط به خود را دارند.

حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ لیلیوم از پر استفاده ترین مدل های این محصول هستند که در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند مدل شاخ گوزنی از لحاظ حفظ امنیت تقریبا در یک لول قرار دارند و میتوانند برای حفاظت از ساختمان شما بسیار کارا باشند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

بررسی شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ مدل بسیار به شاخ های گوزن شباهت دارند نام حفاظ شاخ گوزنی را روی آن گذاشته اند معمولا برای ساخت این مدل از میله گرد شماره9 استفاده میکنند قیمت این مدل نیز تا حد زیادی به تراکم میله ها رنگ و متریال به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد.

بررسی لیلیوم

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ احتمالا از لحاظ زیبایی شناسی این نوع نرده های محافظتی را انتخاب می کنید.

این حفاظ ها دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند و اتفاقا بالاترین میزان امنیت را در میان تمام مدل های موجود دارند.

این نوع نرده ها با الهام از گل لیلیوم ساخته شده اند و شکل ظاهری آن هم این موضوع را نشان میدهد.

میله های ریز و درشت بسیار برنده ای در ساخت حفاظ لیلیوم مورد استفاده قرار گرفته اند که عبور از آن را تقریبا غیر ممکن کرده اند اگر شخصی از این حفاظ عبور کند احتمالا با صدمات و بریدگی های بسیار جدی مواجه خواهد شد.

حفاظ دیوار باغ

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ با ساخت حفاظ دیوار باغ ضریب امنیتی آن بالاتر میرود نرده های کم ارتفاع زیبایی و ابعاد باغ را مشخص میکنند از حریم شخصی و امنیت کافی برخوردار نیستند ارتفاع بهینه حفاظ دیوار باغ از نرده های فلزی و بلوک های سیمانی و آجری هر یک به نوعی هزینه هایی را در بر دارند.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ حفاظ دیوار باغ معمولا هزینه بیشتری دارد ارزش سرمایه گذاری را دارد این حفاط از طرح ها و رنگ های زیبا بهره ببرد جذابیت بسیار خوبی دارد.

نرده میتوانند جذابیت خود را داشته باشد و حتی در برخی حالا اگر از سلیقه و تناسب برخوردار نباشند بر دید باغ تاثیر منفی خواهند داشت  انتخاب صحیح حفاظ دیوار باغ در میان صدها ایده و طرح بسیار مهم است چرا که بهترین سبک صاحب خانه و محیط اطراف آن مطابقت دارد.

حفاظ دیوار باغ کارگاه ما که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه میشود از قیمت های مناسبی برخورداراست در صورت سفارش پس از مراجعه به وب سایت ما و مشاوره با کارشناسان کارگاه ما میتوانند محصولاتی با کیفیت را خریداری نمایند.

یکی از انواع حفاظ دیوار باغ حفاظ شاخ گوزنی است که درباره آن صحبت میکنیم حفاظ تولید ما از جمله محصولاتی است که آن را بایستی برای تمام باغات خریداری کرد تا از این طریق بتوان موجب برقراری آرامش شد.

انواع حفاظ دیوار

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ حفاظ دیوار باغ در برگیرنده گستره ای از مدل ها است. در بین همه این تولیدات میتوان به حفاظ شاخ گوزنی نام برد حفاظ شاخ گوزنی یکی از معروف ترین انواع حفاظ دیوار باغ است که برای حفاظت از ساختمان ها در برابر ورود غیر مجاز افراد به کار میرود.

این نوع حفاظ دیوار باغ به خاطر ساختار پیچیده و در عین حال نصب ساده به شدت مورد اقبال مالکان باغ و منازل قرار گرفت و جز مواردی است سازه این نوع نرده از فولاد شماره9 و با ارتفاع50 تا 150 سانتی متر ساخته میشود.

حفاظ شاخ گوزنی که از نامش پیداست از شاخ گوزن شده است قطعات و اجزا آن بسیار زیبا منظم و همگون طراحی شده و به هنگام نصب بر دیوار باغ قرار داده میشوند.

انواع حفاظ دیواری

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ انواع حفاظ دیواری محافظت از امنیت منازل مسکونی و به طور کلی ساختمان ها بسیار لازم و ضروری است.  کاربردهای گسترده ای که حفاظ دیواری دارد باعث شده است که انواع محصولات مختلف با جنس های مختلف در ساخت حفاظ دیواری مورد استفاده قرار بگیرد.

برای حفظ امنیت انوع ساختمان ها استفاده از حفاظ دیواری در انواع مختلف توصیه میشود این نوع حفاظ کاربرد گسترده ای برای حفظ امنیت و تضمین امنیت ساختمان های مسکونی و ویلاها در کنار سایر تجهیزات امنیتی دارند.

این نوع از حفاظ باعث میشود بتوان به راحتی جلوی ورود غیر مجاز افراد ناخواسته را گرفت استفاده از حفاظ دیواری انجام میگرفت اما امروزه این نوع از حفاظ ها از تنوع زیادی برخوردار بوده و انواع گوناگونی را شامل میشوند.

انواع حفاظ

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ انواع مختلفی از حفاظ را شامل میشوند که در طرح ها و جنس های مختلفی تولید موجود هستند از مهم ترین انواع  این نوع حفاظ ها میتوان به حفاظ دیواری  اشاره کرد.

این تنوع و گوناگونی در طراحی حفاظ دیواری باعث شده است که هر کسی با توجه به سلیقه خود انواع مورد نظر را سفارش دهد تراکم و ارتفاع است که  انواع مختلف حفاظ دیواری از تراکم و ارتفاع های گوناگونی برخوردار هستند و با توجه به نیاز شما میتوانید هر کدام را که خواستید سفارش دهید.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ استفاده از حفاظ دیواری شاخ گوزنی زیبایی که دارند بسیار زیاد است طراحی این نوع از حفاظ دیواری همان طور که از نام آن ها مشخص است از شاخ گوزن الهام گرفته شده است.

این نوع از حفاظ ضریب امنیتی حفاظ شاخ گوزنی نیز بسیار بالا بوده و به راحتی هم میتوان آن را روی دیوار نصب نمود حفاظ دیواری شاخ گوزنی از نمونه های مدرن و بسیار زیبای امنیتی به شمار میرود و برای هر نوع ساختمانی مناسب بوده و زیبایی هم به همراه دارد.

حفاظ شاخ گوزنی چه مزایایی دارد؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ حفاظت از حریم شخصی به خصوص حفظ امنیت محیط خانه دغدغه بسیاری از مردم شده است سازندگان حفاظ امنیتی با تولید و عرضه انواع حفاظ گوزنی و لیلیوم در تلاش است.

حفاظ شاخ گوزنی ظاهری زیبا و جذاب دارد که ترکیب این سازه با نمای سنگی آجری بتنی دیواره غیر قابل نفوذی را برای خانه ایجاد میکند حفاظ شاخ گوزنی هم از لحاظ ظاهری از نظر استحکام مشابه شاخ های گوزن است.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ این مدل حفاظ از نمونه های بسیار با کیفیت حفاظ روی دیوار است که این روزها در منازل نصب شده است سازندگان با تولید انواع حفاظ دیوار برای محیط ها کمک به برقراری امنیت داخل خانه نموده اند.

انواع حفاظ شاخ گوزنی و لیلیوم از نظر ظاهری بسیار محکم و مقاوم هستند و هم چنین کمترین نفوذ را دارند برای حفظ امنیت ساختمان های خارج از محدوده شهری استفاده از سیم های خاردار رایج بود.

به علت بزرگ شدن محدوده شهری نصب حفاظ امنیتی در ساختمان های مسکونی نیز رواج یافته است ساختار حفاظ شاخ گوزنی و لیلیوم از فولادهای بسیار مقاومی ساخته شده که بسیار تیز و برنده است.

چرا شاخ گوزنی بهترین حفاظ برای ساختمان است؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ طرحی که برای این سازه حفاظتی در نظر گرفته شده است مشابه با شاخ های گوزن در هم میباشد حفاظ شاخ گوزنی به دلیل مقاومت بالایی که دارد در بین مردم از استقبال بسیار بالایی برخوردار است.

با نصب شاخ گوزنی و لیلیوم بر روی دیوار امکان نفوذ به داخل حیاط وجود ندارد به همین خاطر نیاز است سازه های حفاظ شاخ گوزنی و لیلیوم با رنگ های متنوع تولید شوند نرده حفاظ شاخ گوزنی قابلیت رنگ شدن با رنگ های گوناگون را دارد.

حفاظ های لیلیوم یکی از حفاظ های قابل نصب دیوار است که همانند سایر حفاظ ها ارتفاع و تراکم متفاوتی دارد در کل در حفاظ شاخ گوزنی و لیلیوم هر چه ارتفاع بیشتر و تراکم نیز بیشتر باشد قیمت و هزینه نیز بالاتر است.

ارتفاع این نوع از حفاظ ها بین 70 تا 90 سانتی متر است که بر اساس نیاز مشتری قابل سفارش و تولید است علاوه بر این تراکم شاخه نیز متنوع و متفاوت است.

اهمیت حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ یکی از شیک ترین انواع حفاظ دیواری تولید شده است در گذشته حفاظ تولید شده از زیبایی چندانی برخوردار نبودند و فضا های منازل و محیط ها را خفه میکردند.

محصولات امنیتی و حفاظتی زیبا  با کارایی بالا به محیط هایی همچون منازل داده شد تولید و نصب حفاظ شاخ گوزنی مهارت تجربه و استفاده از ابزار الات است بنابراین تولید و نصب حفاظ شاخ گوزنی بسیار متفاوت است.

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ مواد اولیه مناسب و داشتن ابزار الات کافی از الزامات تولید حفاظ شاخ گوزنی میباشد برای تولید این نوع حفاظ از میلگرد شماره 9 بهره میگیریم.

برش مورب باعث میشود تا میلگرد های برش داده شده نوک تیز باشند و این مورد دلیل اصلی بازدارندگی عالی در حفاظ شاخ گوزنی است برای ایجاد حالت خمیده یا به اصطلاح شاخ گوزنی قطعات برش داده شده را توسط خم کن فرم میدهند.

برای جوشکاری بدون داشتن فرم خاص بسیار سخت است و از همه مهم تر محصول نهایی تولید شده قرینگی و یکدستی خود را از دست میدهد. داشتن ارتفاع متناسب و یک دست هم از ویژگی های لازم برای تولید حفاظ شاخ گوزنی است.

پس از جوشکاری میلگرد ها شکل ابتدایی محصول به دست میاید ولی ارائه نهایی محصول رنگ امیزی یکدست و بی عیب است از انجایی که حفاظ شاخ گوزنی پس از نصب باید برای سالیان دراز را تحمل کند باید برای جلوگیری از فرسوده شدن آن روش مناسبی انتخاب کنیم.

برای داشتن پوشش رنگی مناسب برای حفاظ شاخ گوزنی باید از رنگ های معمولی استفاده شود تا رنگ بدون درز و به صورت یکدست بر روی میله های حفاظ قرار گیرد.

نحوه نصب حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ نصب حفاظ شاخ گوزنی یکی از مهمترین مراحل میباشد برای نصب مناسب باید ابتدا مصالح به کار رفته در دیوار را در نظر گرفت زیرا مصالح بکار رفته در دیوار در نصب و محکم کاری حفاظ بسیار مهم است.

اگر دیوار سنگی یا آجری باشد حفاظ با استفاده از سوراخ کاری  بر روی دیوار نصب میگردد. اما اگر دیوار از جنس سفالی یا بلوک سیمانی باشد قبل از نصب ابتدا برای پایه نرده یک شاسی ساخته میشود و پس از نصب شاسی بر روی این نوع از دیوار ها نرده بر روی شاسی نصب میگردد.

1 دیدگاه. Leave new

 • جواد غفوری
  1399-07-29 5:12 ب.ظ

  بسیار عالی بود. من شنیده بودم که شاخ گوزنی می گفتن اما نمی دونستم که در صنعت ساختمان سازی به این حفاظ ها شاخ گوزنی می گن. من قصد دارم که یه وبلاگ بزنم در مورد ساختمان و ساختمان سازی، با اجازه تون این مقاله تون رو با ذکر منبع منتشر می کنم.
  مرسی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ