حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ در واقع حفاظ شاخ گوزنی را می توان یک ترکیب از قطعات فلزی میلگرد برنده و تیز تعریف نمود که با جوشکاری فلزات به هم متصل شده اند. این نوع طراحی حفاظ برای رسیدن به بیشترین ایمنی و استحکام است که با طرح های ویژه جلوه های خاصی را همراه با ایمنی بالا دارد .

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی جزو حفاظ ‌های نسل جدید به شمار می‌رود و دقیقاً به این شکل، قدمت چندانی ندارد. طراحی این حفاظ به گونه ای می باشد که الهام گرفته از شاخ گوزن می باشد و بیشتر برای منازل و ساختمان‌هایی که دارای فضاهای باز مانند حیاط ، بالکن یا حیاط خلوت ویلایی می‌باشند به کار می‌رود.

این محصول در عین زیبایی و به دلیل شاخک های به هم متصل شده که توسط جوش برق و نوک بسیار تیز حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ که توسط دستگاه برش قبل از مونتاژ برش میخورد که توسط افرادی کار آزموده در کنار هم به صورت زنجیری جوش داده خواهند شد و به صورت متراکم در طول و عرض ساخته می شود.

به علت زیبایی، استحکام، قابلیت ساخت برای انواع طول و عرض و ارتفاع و تراکم، و مقدار افزایش امنیت، با اقبال عمومی رو به رو شده است.درواقع میلگردهای نوک تیز جوش خورده با تراکمی که دارند به کسی که بخواهد از آن‌ها عبور کند آسیب می‌رسانند و مانع عبور می‌شوند و با این روش امنیت ساختمان شما را برقرار می کند.

همچنین در رنگ های گوناگون توسط درخواست کنندگان محترم ساخته می شود . این حفاظ ها با وجود ظاهری زیبا که به سر در ساختمان ها می دهد جنبه ی امنیت را دارد به دلیل تراکم و تیز بودن لبه های حفاظ و همین ساختار باعث شده تا عبور از روی این حفاظ غیر ممکن باشد.

نرده حفاظ روی دیوار ویلا

مزایای استفاده از حفاظ های شاخ گوزنی

 1. عبور از بالای حفاظ شاخ گوزنی غیر ممکن می باشد.
 2. استحکام بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی را دارا می باشد.
 3. خمکاری های روبه بیرون و در جهت های مختلف حفاظ شاخ گوزن مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.
 4. تراکم بالای نیزه های موجود علی رغم استحکام، نشان دهنده امنیت بالای حفاظ شاخگوزنی می باشد.
 5. هزینه نگهداری و بازسازی بسیار کمی را نسبت به سایر حفاظ ها را دارد.
 6. تراکم نیزه های موجود در حفاظ های شاخ گوزنی قابل تغییر می باشد.
 7. در مورد عرض این حفاظ ها نیز به همین صورت می توان عمل نمود .
 8. قیمت حفاظ شاخ گوزنی در هر یک متر محاسبه میشود .به خاطر زیاد بودن شاخکهای در هم تنیده شده و نوک تیز داشتن عبور از حفاظ های شاخ گوزنی را غیر ممکن می کند.
 9. برای نمای ساختمان ارزش دکوراسیون بسیار بالایی را دارد و زیبایی را دوچندان می کند.

نکته ای که باید در خرید به آن توجه کرد

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ به صورت کلی در لیست قیمت شاخ گوزنی در بازار حفاظ روی دیوار را به نام حفاظ شاخ گوزنی می شناسند اما حفاظ روی دیوار انواع مختلفی دارد به طور معمول حفاظ روی دیوار به شکل های مختلف تولید میگردد مانند: حفاظ لیلیوم ، حفاظ نیزار ، حفاظ بوته ای ، حفاظ نا منظم، حفاظ آبشاری و مواردی دیگر که پایین تر به آن ها اشاره خواهیم کرد ، بزرگترین فاکتور برتری حفاظ مدل شاخ گوزنی ؛ عامل بازدارندگی آن است.

حفاظ ایران

با وجود این نرده حفاظ بر روی دیوار شما , میزان آسیب احتمالی برای عبور آنقدر بالا می رود که حتی فکر عبور از این حفاظ هم برای هر فرد غیر ممکن جلوه میکند.

اگر میخواهید زیبایی بیشتری در ساختمان شما نمایان شود این نوع بپیشنهاد می شود و برای زیبایی بیشتر رنگ‌آمیزی حفاظ شاخ گوزنی نیز بسیار حائز اهمیت است. رنگ‌آمیزی حفاظ شاخ گوزنی، جدای از زیباسازی نمای ساختمان، از زنگ زدن و خوردگی نرده شاخگوزنی جلوگیری کرده و باعث افزایش طول عمر و آسیب دیدگی آن می‌شود.

متداول ترین سوالات خرید حفاظ شاخ گوزنی:

 • مناسب ترین حفاظ برای روی دیوار چه حفاظی است ؟
 • ارتفاع مناسب نرده حفاظ چقدر است ؟
 • چه مدل نرده حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار غیر قابل عبور می باشد ؟
 • چند مدل حفاظ دزدگیر دیوار فلزی داریم ؟
 • چه چیزهایی را باید در انتخاب نرده حفاظ دیوار مدنظر قرار داد ؟
 • حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای متری چند هست ؟
 • تراکم حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای چه تعداد باید باشد ؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ از آنجایی که خرید و نصب حفاظ و نرده هر مدل که باشد همانند خرید لباس یا وسایل مصرفی نیست که قابل تعویض باشد. پس باید نرده حفاظی را برای روی دیوار خانه طوری انتخاب کنیم که مناسب دیوار و محل خانه یا ویلا باشد و جوری نباشد که بعد از خرید آن پشیمان شویم.

باید دقت داشت که نرده و حفاظ یک بار برای همیشه نصب خواهد شد پس باید امنیت خود و ساختمان خود را تامین کند. تمام این مورد برای حفاظ پنجره و حفاظ درب ورودی نیز صدق می کند.

حفاظ ساختمان و انواع مختلف آن

انواع حفاظ بر اساس شکل ظاهری

 1. حفاظ نخل مرداب
 2. نرده مدل لیلیوم
 3. حفاظ شاخ گوزنی
 4. نرده آبشاری 3 سرنیزه چهار پهلو 14
 5. مدل مدادی سرنیزه کوره ای
 6. مدل پیچ یا فر
 7. مدل نرده فرفورژه طرح دار سرنیزه مدادی کوره ای
 8. مدل نیزار
 9. طرح افF
 10. مدل شمشاد خاردار
 11. مدل شمشاد لاله ای خاردار
 12. نرده آبشاری 2سرنیزه چهار پهلو 14
 13. مدل نرده آبشاری 2 سر نیزه چهار پهلو 12
 14. مدل نرده آبشاری 3سرنیزه چهار پهلو12 (2 ردیف قلوه فرفورژه)

طراحی نرده حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟ همانطور که گفتیم در طراحی حفاظ شاخ گوزنی از شاخ گوزن الهام گرفته شده است. از ویژگی های این مدل حفاظ می توان به تراکم پذیر بودن ، موجود بودن ارتفاع 50 تا 150 سانتی که این دو ویژگی موجب تغییر هزینه های خرید و اجرت ساخت می گردد اما با امنیت رابطه مستقیم دارد ، یعنی همان ضرب المثل «هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری» که در این مورد هم صدق می کند .

خوش حال می شویم نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت ها برایمان ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ