آهنگری و اصلی ترین فعالیت های این حیطه

آهنگری از مشاغلی است که از گذشته های دور وجود داشته است و مردم بعد از گذراندن دوره هایی و دیدن آموزش های اولیه راجع به مسائلی چون جوشکاری قطعه های فلزی، طرز فعالیت و نحوه ی استفاده از قطعات آهنی با یکدیگر، به ساخت و هم چنین تعمیر انواع مختلف سازه های متفاوت آهنی روی آورده اند.

آهنگری

شغل آهنگری از انواع مشاغل پر درد سر و هم چنین پر مسئولیت است که در طول کار ممکن است برای شخص آهنگر حوادث ناگواری پیش آید که ادامه ی حیات او را تحت تاثیر قرار دهد.

آهنگری و جوشکاری

اکثر فعالیت هایی که یک فرد مشغول به آهنگری با استفاده از تجربه ی شغلی و تخصص خود انجام می دهد معمولا به شرح زیر است:

۱- آهنگری تولید و هم چنین نصب انواع مختلف درب و پنجره هایی از جنس آهن

همان طور که واضح است امروزه در و پنجره های آهنی به شکل فرفورژه با استفاده از سازه های فلزی ساخته شده و در انواع ساختمان ها و بنا ها نصب می شوند.

هنر آهنگری از آنجا نمود می یابد که در طراحی و آهنگری درب و پنجره های آهنی، آهنگران نهایت خلاقیت و هم چنین نوآوری خود را به کار می بندند تا نهایتا مناسب ترین و زیبا ترین درب و پنجره ها را بامدل های جدید و در قالب های تک و بی نظیر طراحی کرده و در اختیار مشتریان خود بگذارند.

در ضمن، در ساخت انواع مختلف در و پنجره هایی در به روز ترین مدل ها برای مشتریان خود سعی دارند مقاومت آن ها را نیز به حداکثر رسانند تا با در نظر گیری اصل های استاندارد و قانونی سرانجام در و پنجره های آهنی را تولید کرده و به تحویل مشتری دهند.

۲- آهنگری و تعمیر انواع مختلف در و پنجره

افزون بر تولید و طراحی در و پنجره های آهنی که در جامعه ی امروز از پر بسامد ترین فعالیت های آهنگران به حساب می آید، ممکن است آهنگران به تعمیرات انواع مختلف در و پنجره هایی که قدیمی هستند نیز می پردازند تا با توجه به تجربیات شغلی که در طول عمر کاری خود به دست آورده اند هر گونه مشکلی در این حوزه را مرتفع کرده و به مشتریان خود سرویس مناسبی ارائه کنند.

۳- آهنگری در انواع مختلف جوشکاری در هر نوع ساختمان سازی

آهنگری شغلی که فقط به ساخت در و پنجره هایی از جنس آهن باشد منحصر نمی شود؛ بلکه فرد آهنگر با در نظر گرفتن این موضوع که در امر جوشکاری خبره و متخصص می شود، می تواند به انواع مختلف جوشکاری و دیگر اقسام پروژه های ساختمانی پرداخته و با جوش دادن قطع ه های فلزی به همدیگر، استحکام، مقاومت و دوام این سازه های فلزی را متضمن باشد.

۴- آهنگری تولید و طراحی انواع مختلف نرده ها و هم چنین حفاظ های آهنی

آهنگری حرفه ایست که در دنیای امروز گام به گام ساخت و طراحی انواع حفاظ ها از جنس هایی غیر از آهن پیش رفته است و در حال رقابت تنگاتنگی با آن ها است.

به این منظور، می توان انواع حفاظ های ساختمانی را با جنس هایی مانند چوب، شیشه و… نیز ساخت که هر کدام، افزون بر نقش حفاظتی از  تنوع و زیبایی های خاص خود برخورداند پس ممکن است برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

البته آهنگران با کار های نو و بسیار شیک و زیبا با توجه به جنس آهن که تضمین کننده ی استحکام کار است می توانند در این زمینه گوی سبقت را از دیگر سازندگان ربوده و درعرصه ی کاری به موفقیت های شگرفی دست یابند.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

1 دیدگاه. Leave new

  • مهندس شریفی
    1399-08-03 10:35 ق.ظ

    سلام. بنده چند سال سابقه جوشکاری و آهنگری داشتم. با توجه به کیفیت کار و سایت خوبتون، خواستم بپرسم اگه تمایل داشتید که منم باهاتون همکاری داشته باشم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ