آهنگری و جوشکاری انواع درب و پنجره

یکی از دیرینه ترین فنون انسانی ، آهنگری است . انسان از هزاران سال پیش تا به امروز به وسیله ی آهنگری بسیار استادانه و البته دشوار، توانسته نیازهای بسیاری را در زندگی روزانه ی خود مرتفع نماید . از تولید ابزار و ادوات خانگی گرفته تا انواع سلاح های سرد جنگی نظیر چاقو و نیزه و بسیاری از موارد دیگر . لیکن امروزه ، آهنگری یکی از مشاغلی است که چه مرد و چه زن ، حداقل یک بار در طول عمر خود از مزایا و موهبات آن بهره می برند .

انجام آهنگری به صورت سنتی اینگونه بود که فلزات را تا حد گداختگی ، در معرض حرارت نگاه می داشتند و پس از آن با قرار دادن فلز گداخته بر روی سندان، به وسیله ی چکش یا ابزار سنگین دیگر، به آن شکل می دادند . آهنگری امروزی، بسیاری از این سنت ها را هنوز ، مورد استفاده قرار می دهد ؛ اما با تغییرات شگرف و وسیعی که تکنولوژی خصوصا در قرن بیستم و قرن حاضر ، بسیاری از شگرد های آهنگری ، دچار تغییراتی بنیادین شده است و با این تغییرات ، روند کار این فن به گونه ای فاحش ، دستخوش تغییرات شده است .
فرضا اگر برای ساخت هر نوع وسیله ی فلزی به وسیله ی آهنگری ، به نیرو ، زمان و انرژی بسیار زیادی نیاز بود، با توسعه ی بنیادین این فنون امروزه نیاز به این عوامل تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است و ماشین ها ، در این راه نقشی بسیار موثر و مفید ایجاد کرده اند ؛ به صورتی که شاید روش سنتی و مدرن آهنگری ، به هیچ وجه قابل قیاس با یکدیگر نباشند.
علاوه بر این در شیوه ی سنتی آهنگری ، نبود راه حلی مناسب و در خور ، جهت اتصال دو جسم فلزی به یکدیگر به شدت دست آهنکاران را جهت ساخت وسایل فلزی پیچیده ، بسته نگه داشته بود .

نرده حفاظ روی دیوار

اتصال آهن آلات آهنگری شده به وسیله ی جوشکاری :

اما در این حوزه نیز با کشف و اختراع و استفاده ی بسیار زیاد از انرژی الکتریکی ، و در پی آن خلق و شکل گیری جوش و جوشکاری ، امکان هر گونه اتصال در حالت های بسیار پیچیده نیز فراهم شد .
جوشکاری در حقیقت برای پیوند دو فلز در هر حالت با یکدیگر ، از همان روش گداخت فلزات و اتصال آنها به یکدیگر ، از طریق گداخت فلزات خاص در قالب الکترود ها ، دو جسم فلزی را به راحتی و با استحکام بسیار بالایی ، به یکدیگر متصل می نماید.
با توجه به این توضیحات، امروزه موسسه آهنگری و جوشکاری حفاظ ایران ، با توجه به پرسنلی بسیار با تجربه و همچنین بهره مندی از مدرن ترین و برترین ماشن آلات خاص این فنون، مبدل به یکی از معتبرترین مراکز انجام آهنگری و جوش شده است . این موسسه بسیار معتبر، همواره یکی از پیشتاز ترین مراکز نوین ترین شیوه های تولید انواع لوازم فلزی در ایران بوده است . لذا در ادامه مطلب به معرفی برخی از خدمات مدرن و نوین این تولیدی خواهیم پرداخت

ساخت درب و پنجره فلزی از طریق آهنگری و جوشکاری با مدرن ترین دستگاه ها و حرفه ای ترین افراد :

یکی از خدماتی که این تولیدی به مشتریان عرضه می دارد، مشاوره، طراحی، ساخت و مونتاژ انواع درب و پنجره ی فلزی است
یکی از خدماتی که این موسسه به مشتریان عرضه می دارد، مشاوره، طراحی، ساخت و مونتاژ انواع درب و پنجره ی فلزی است . با توجه به گسترش پنجره های دو جداره و بعضا با قیمت تمام شده ی بسیار بالاتر از پنجره های آهنی، هنوز بسیاری از متخصصان و توده ی مردم تمایل به استفاده از پنجره های آهنی ، جهت پوشش بازشوهای ساختمان دارند . چرا که این نوع پنجره ها، که از طریق انجام آهنگری و جوشکاری ، هم دارای دوام و استحکام بسیار بیشتری ، نسبت به نمونه های دو جداره هستند و از لحاظ قیمت نیز، این پنجره ها ، هزینه ای بسیار مناسب تر از پنجره های یاد شده ، می برند .
این موسسه با آهنگری و جوشکاری انواع پنجره های بسیار مدرن، و دلخواه شما ، این امکان را به شما می دهد تا درب و پنجره هایی با دقت بسیار بالا در ساخت و طراحی، دقت در اندازه ها و همینطور نصب مناسب ، از جانب این موسسه ی آهنگری و جوشکاری را در اختیار داشته باشید . در ادامه مطلب به ساخت و تهیه برخی از درب و پنجره های فلزی ، به وسیله ی موسسه آهنگری و خدمات دیگر آهن کاری را ، به شما معرفی می کنیم .

انجام کلیه امور آهنگری

اما پیش از آن تذکری لازم، را بر خود واجب می دانیم ، که با شما عزیزان در میان گذاریم و آن این است که آهنگری و ساخت و مونتاژ و جوشکاری درب و پنجره ی فلزی، کار تخصصی است و نیاز است در این زمینه همواره، به مراکزی مراجعه نمایید ، که هم تخصص بالایی در انجام امور آهنگری و جوشکاری درب و پنجره دارند و هم از صحت و مطمئن بودن این قبیل موسسات اطمینان داشته باشید. چرا که در بسیاری از موارد ، برخی افراد سودجو، از فلزاتی با کیفیت پایین و حتی دست دوم برای ساخت درب و پنجره استفاده می کنند و به وسیله ی برخی ترفند ها ، ،آن پروفیل را به گونه ای به شما نشان می دهند؛ که اگر تخصصی در زمینه ی شناخت پروفیل های مخصوص ساخت درب و پنجره نداشته باشید، به هیچوجه متوجه تفاوت این اجناس فدقد استاندارد های لازم و بی کیفیت با پروفیل های مقاوم و دست اول نخواهید شد .

درب و پنجره ی فلزی طبق طرح های دلخواه شما یا بر اساس کاتالوگ های تولیدی :

از هر طرحی که دلخواهتان بود، برای ساخت درب و پنجره منزل استفاده نمایید
این تولیدی قادر به مشاوره، طراحی، ساخت و مونتاژ هر نوع درب و پنجره فلزی است . لذا با توجه به انواع و اشکال گوناگون ، شما این موهبت بزرگ را دارید، که از هر طرحی که دلخواهتان بود، برای ساخت درب و پنجره منزل استفاده نمایید . ضمن اینکه اگر دوست داشته باشید ، می توانید از مدل های مدرن و بسیار زیاد این موسسه در کاتالوگ ها دیدن نمایید و هر نوع را که بیشتر پسندیدید، سفارش دهید .

حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین انواع حفاظ رودیواری

ساخت درب و پنجره ی فرفورژه :

یکی از اشکال وانواع بسیار مدرن و پرطرفدار درب و پنجره ، درب و پنجره های فرفورژه هستند
یکی از اشکال وانواع بسیار مدرن و پرطرفدار درب و پنجره ، درب و پنجره های فرفورژه هستند . فرفورژه که کلمه ای فرانسوی است و در فلز کاری بیشتر به معنای ساخت درب و پنجره از طریق دست می باشد . این نوع درب و پنجره ها ، به طور معمول از ترکیب یک یا چند متریال با آهن آلات فرفورژه به مدد شیوه های نوین آهنگری ، ساخته می شوند. با سفارش این نوع درب و پنجره ها ، از طریق طرح های دلخواه خودتان یا از طریق انتخاب مدل های مورد نظرتان در کاتالوگ های این تولیدی ، به ساختمان تان جلایی، بسیار زیبا بدهید.

ساخت انواع نرده آهنی :

با توجه به سلیقه مشتری، این تولیدی قادر به ساخت هر گونه نرده آهنی ، اعم از نرده های فلزی کلاسیک نیزه ای و خم و یا فرفورژه و شاخ گوزنی می باشد .
نرده های فلزی شاخ گوزنی که جدیدترین نرده های  آهنی است و تا ارتفاع تقریبا حداکثر 150 سانتی متری را کاور می کند، علاوه بر زیبایی بصری بسیار زیاد ، امکان وارد شدن هر گونه فرد مزاحم به محیط خانه را بسیار سخت می کند و تقریبا به صفر می رساند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ