آشنایی با انواع حفاظ دیوار

آشنایی با انواع حفاظ دیوار امروزه استفاده از انواع حفاظ دیوار برای بالا بردن امنیت ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود این نوع حفاظ سازه‌هایی فولادی هستند که به عنوان حفاظ دیوار ساختمان از ورود افراد سودجو و مزاحم به درون خانه جلوگیری می‌کنند.

اما شما چقدر در مورد انواع حفاظ روی دیوار می‌دانید و چه عواملی می‌تواند در انتخاب حفاظ مناسب برای ساختمان شما باشد بهتر است در این مقاله حفاظ ایران همراه ما باشید تا با هم به بررسی این موضوع بپردازیم.

آشنایی با انواع حفاظ دیوار

حفاظ روی دیوار چیست؟

آشنایی با انواع حفاظ دیوار داشتن امنیت و آرامش اولین و مهم‌ترین عاملی است که همه ما انسان‌ها در زندگی به دنبال آن هستیم امروزه استفاده از حفاظ روی دیوار برای آرامش خیال و امنیت خاطر در اکثر ساختمان‌ها مخصوصاً ساختمان‌هایی که دیوار کوتاهی دارند و یا در مناطق پر خطر قرار دارند، یک ضرورت محسوب می‌شود.

این حفاظ‌ ها از جان و مال شما در برابر حیوانات و سارقین و افراد سودجو به داخل خانه محافظت می‌کند همان‌طور که می‌دانید استفاده از  دوربین‌های امنیتی در بسیاری از موارد با از کار انداختن سیستم و یا خراب شدن دستگاه مشکلاتی ایجاد می‌کند.

زمانی که از انواع حفاظ دیوار در ساختمان‌های خود استفاده می‌کنید، می‌دانید که تا چندین سال این میله‌های تیز و مقاوم می‌توانند از ساختمان شما محافظت کنند و حتی در صورت نبود شما در خانه از اموال شما حفاظت نمایند.

بیشتر بدانید آشنایی با انواع حفاظ

آشنایی با انواع حفاظ دیوار امروزه استفاده از حفاظ روی دیوار برای آرامش خیال و امنیت خاطر در بیشتر ساختمان‌های مسکونی و اداری یک ضرورت محسوب می‌شود.علاوه بر ساختمان‌های مسکونی از انواع حفاظ دیوار برای امنیت بیشتر دیوار باغ‌ها کارخانه‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر استفاده می‌شوند که در شکل‌ها اندازه‌ها و انواع متفاوتی تولید می‌شوند و مقاومت بالایی در برابر آسیب دارند.
از انواع حفاظ دیوار در باغ و ویلاهای شخصی نیز برای جلوگیری از عدم ورود حیوانات و سارقین استفاده می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی‌های انواع حفاظ روی دیوار

جنس انواع حفاظ دیوار

انواع حفاظ روی دیوار از لحاظ جنس تفاوت‌های زیادی با هم دارند که این موضوع روی استحکام و میزان مقاومت حفاظ تأثیر می‌گذارد.

انواع حفاظ دیوار جنس‌های متفاوتی دارند و این موضوع روی استحکام و مقاومت آن‌ها نیز مؤثر است.
ارتفاع نرده حفاظ دیوار

حفاظ‌ ها معمولاً با ارتفاع متفاوتی از یک تا یک و نیم متر بر روی دیوار قرار می‌گیرند و بسته به ارتفاع دیوار و شرایطی که دارید باید ارتفاع دلخواه خود را برای ساختمان انتخاب کنید از طرفی فراموش نکنید که هر چقدر ارتفاع حفاظ دیوار ساختمان بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

برای افزایش امنیت ساختمان‌هایی که دیوار کوتاهی دارند بهتر است از انواع حفاظ دیوار با ارتفاع بیشتر استفاده شود.
تراکم حفاظ دیوار ساختمان

مقدار میله‌هایی که برای انواع حفاظ دیوار به کار برده می‌شود تراکم آن را نشان می‌دهد هر چقدر تراکم حفاظ دیوار ساختمان بیشتر باشد هزینه ساخت آن بیشتر می‌شود و از طرفی مقدار محافظت و امنیت ساختمان نیز بالاتر می‌رود.

هر چقدر تراکم انواع حفاظ دیوار بیشتر باشد امنیت بیشتری را برای ساختمان شما رقم خواهد زد.

نوع حفاظ روی دیوار

حفاظ‌ ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام با توجه به نوع کاربرد و جنسی که دارند به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه می‌توانید با انواع حفاظ روی دیوار بیشتر آشنا شوید.

انواع حفاظ دیوار

انواع حفاظ روی دیوار به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند:

حفاظ شاخ گوزنی

شاید برایتان جالب باشد تا در ابتدا کمی با تاریخچه حفاظ شاخ گوزنی آشنا شوید سال‌ها پیش در کشور روسیه از شاخ گوزن برای اولین بار به منظور محافظت از خانه‌ها استفاده شد در بسیاری از مناطق نیز برای جلوگیری از ورود حیوانات و افراد به داخل مزارع از شاخه شکسته درختان استفاده می‌شد.

چیدمان این شاخ و برگ‌ها درست شبیه به شاخ گوزن و با الهام از آن ساخته می‌شد سال‌ها گذشت و با پیشرفت تکنولوژی دنیا برای محافظت از ساختمان‌ها و محل سکونت خود راهکار بهتری پیدا کرد.

آشنایی با انواع حفاظ دیوار

در بسیاری از روستاها و مناطق دورافتاده برای محافظت از باغ و بالا بردن امنیت خانه از انواع حفاظ دیوار استفاده می‌شد رفته رفته برای محافظت میلگردهایی نوک تیز طراحی شد که در همه جهات تیز بودند و از ورود هر مزاحمی به داخل مزارع و ساختمان‌ها جلوگیری می‌کرد.طرح موجود در این میله گرد‌ها هم از شاخ‌های گوزن و سایر حیوانات الهام گرفته شد و هنوز هم از حفاظ شاخ گوزنی به عنوان یکی از مؤثرترین انواع حفاظ روی دیوار استفاده می‌شود.
امروزه از این نوع نرده حفاظ دیوار بیشتر بر روی دیوارهای ساختمان استفاده می‌شود تعداد شاخه عرض و ارتفاع حفاظ و همچنین کیفیت و جنس نرده‌ها نقش مهمی در میزان هزینه‌های حفاظ شاخ گوزنی دارند امنیت این نوع نرده حفاظ دیوار بسیار بالا است و عبور از آن تقریبا غیرممکن است.

 

حفاظ شاخ گوزنی با الهام از شاخ گوزن تولید شده است و این نوع حفاظ به عنوان یکی از مؤثرترین انواع حفاظ روی دیوار در نظر گرفته می‌شود.

 

از مهم‌ترین مزایای استفاده از حفاظ شاخ گوزنی این است که تراکم نرده در آن بسیار زیاد است و همین موضوع امنیت آن را بیشتر می‌کند معمولاً برای ساخت این نوع حفاظ روی دیوار از فولاد مقاوم و نوک‌تیز استفاده می‌شود.

معمولا قیمت آن به نوع مواد و کیفیت محصول بستگی دارد از حفاظ شاخ گوزنی بیشتر برای آپارتمان‌های مسکونی اداره‌ها ویلا و باغ‌های شخصی استفاده می‌شود.

نرده حفاظ دیوار سرنیزه‌ای

یکی از انواع حفاظ دیوار که ظاهر ساده‌ای دارد و سال‌ها است که به عنوان حفاظ در ساختمان‌ها مختلف به کار برده می‌شود و از پرفروش‌ترین نوع حفاظ شناخته می‌شود نرده حفاظ سرنیزه‌ای است.

ارتفاع این نوع نرده حفاظ دیوار معمولا ۱۲۰ و ۱۵۰ سانتی‌متر است و کاربری‌های گسترده‌ای دارد طراحی حفاظ سرنیزه‌ای ساده است و در مدل‌ها یک طرفه دو طرفه و سه طرفه ساخته می‌شود.

حفاظ روی دیوار لیلیوم

این نوع حفاظ، یکی از زیباترین انواع حفاظ دیوار است که امنیت فوق‌العاده بالایی دارد و ظاهر آن شبیه به گل لیلیوم ساخته می‌شود و معمولا به صورت دو رنگ رنگ‌آمیزی می‌شود.

در این نوع حفاظ میله‌های تیز در همه جهات و از پایین به بالا پخش شده‌اند ارتفاع این نوع نرده حفاظ دیوار قابل تعیین است و در هر ارتفاعی قابل سفارش است قیمت این حفاظ روی دیوار معمولا بالا است و امنیت خوبی دارد و از آن هم به صورت رنگی و هم ساده استفاده می‌شود.

از زیباترین انواع حفاظ دیوار که معمولا قیمت بیشتری نسبت به سایر حفاظ‌ ها دارد و امنیت آن بسیار بالا است.

فاکتورهای اساسی در انتخاب انواع حفاظ دیوار

شاید با خودتان فکر کنید چطور می‌توانید برای ساختمان مسکونی خود و یا باغی که در بیرون شهر دارید حفاظ روی دیوار مناسبی انتخاب کنید همانطور که مطالعه کردید انواع حفاظ دیوار نه تنها از لحاظ ظاهری بلکه از لحاظ نوع کاربرد و مقاومتی که دارند با هم متفاوت‌اند.

از طرفی برخی از حفاظ‌ها برای مناطق مسکونی مناسب‌تر هستند و برخی دیگر بیشتر برای محافظت از اماکنی که نیاز به حفاظت بیشتر دارند مناسب‌تر هستند اما به طور کلی سه فاکتور مهم و اساسی برای انتخاب انواع حفاظ دیوار وجود دارد که در ادامه می‌توانید با این سه عامل آشنا شوید.

قیمت انواع حفاظ دیوار با هم متفاوت است

برای خیلی از افراد قیمت و هزینه‌ای که برای این کار انجام می‌دهند اهمیت زیادی دارد زمانی که شما محدوده قیمت‌ها را بهتر بدانید می‌توانید طبق بودجه خودتان گزینه مناسبی را برای حفاظ روی دیوار انتخاب کنید زیرا به هر حال در نظر گرفتن هزینه اضافی برای این کار چندان لازم نیست و بهتر است طبق نیاز خود یک حفاظ با قیمتی مناسب و ظاهری ایده آل انتخاب کنید.

معمولا جنس و کیفیت میله‌ها، ارتفاع حفاظ دیوار ساختمان و همچنین نوع جوشی که برای متصل کردن میله‌ها به هم استفاده شده و نوع رنگ‌آمیزی آن بر روی قیمت حفاظ روی دیوار مؤثر خواهد بود.

قیمت انواع حفاظ دیوار بر اساس نوع جنس و ارتفاع و کیفیتی که دارد متفاوت است و شما باید با توجه به شرایط و بودجه خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کاربرد خود را مشخص کنید

همان‌طور که می‌دانید حفاظ‌ ها انواع و جنس‌های مختلفی دارند و در ارتفاع متفاوتی روی دیوار و هر قسمت از خانه و ساختمان شما نصب می‌شوند اینکه شما قرار است از انواع حفاظ دیوار برای چه نوع ساختمانی استفاده کنید روی انتخاب شما دخیل خواهد بود.

معمولا برای ساختمان‌هایی داخل شهر که خطر کمتری وجود دارد و دیوارهای ساختمان بلندتر هستند استفاده از حفاظ‌های ساده مثل حفاظ سرنیزه‌ای گزینه مناسبی خواهد بود و از طرفی هزینه‌های شما را نیز کاهش خواهد داد.

اگر هم در خارج از شهر زندگی می‌کنید و یا قصد دارید برای ویلای بیرون شهرتان حفاظ تعبیه کنید بهتر است از حفاظ‌هایی با تراکم و ارتفاع بالا استفاده کنید معمولا حفاظ شاخ گوزنی برای این نوع مکان‌ها گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

برای ویلاهای شخصی در بیرون شهر و مکان‌هایی که احتمال ورود سارقین و حیوانات وحشی بیشتر است بهتر است از انواع حفاظ دیوار با ارتفاع بلندتر استفاده شود.

سلیقه خودتان را نیز در نظر بگیرید

در کنار نوع کاربرد و قیمت که دو فاکتور مهم در انتخاب انواع حفاظ دیوار هستند باید سلیقه خودتان را نیز در نظر داشته باشید سبک ساختمان شما و چیزی که خودتان احساس میکنید هماهنگی بیشتری با دیوارهای آن دارد نیز می‌تواند عامل مهمی در انتخاب حفاظ روی دیوار باشد.

برای انتخاب حفاظ دیوار ساختمان بهتر است از مدلی که احساس می‌کنید هماهنگی و همخوانی بیشتری با نمای ساختمان دارد استفاده کنید.

 

حفاظ دیوار ساختمان انواع متفاوتی دارند و هرکدام با توجه به معیارها و مزایایی که دارند به منظور محافظت از ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند میزان بودجه سلیقه و همچنین کاربری که شما در نظر دارید می‌تواند روی انتخاب شما برای یکی از انواع حفاظ دیوار مؤثر باشد.

فراموش نکنید که امروزه استفاده از حفاظ برای بسیاری از ساختمان‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود پس از آن غافل نشوید و امنیت ساختمان خود را دو چندان کنید.

جهت دریافت قیمت جدید حفاظ شاخ گوزنی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09194915895

1 دیدگاه. Leave new

  • سمیرا حاج بابایی
    1399-08-03 10:01 ق.ظ

    حفاظ دیوار واقع الان امری حیاتی و مهم شده. ما قبل از اینکه اقدام کنیم برای نصب حفاظ روی دیوار متاسفانه با مشکل سارقین روبرو شدیم، یعنی چند نفر دزد به خونه مون رفته بودن و فقط از حیاط خونه چند تا وسایل برداشته بودن.
    امنیت ساختمان واقعا لازمه.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس تلفنی پیام واتساپ